Minimalism: Live a Meaningful Life

Minimalism: Live a Meaningful Life
poradniki
angielski
-ai-

Minimalism is the thing that gets us past the things so we can make room for life's most important things--which actually aren't things at all. At age 30, best friends Joshua Fields Millburn & Ryan Nicodemus walked away from their six-figure corporate careers, jettisoned most of their material possessions, and started focusing on what's truly important. In their debut book, Joshua & Ryan,...

In their debut book, Joshua & Ryan, authors of the popular website TheMinimalists.com, explore their troubled pasts and descent into depression. Though they had achieved the American Dream, they worked ridiculous hours, wastefully spent money, and lived paycheck to paycheck. Instead of discovering their passions, they pacified themselves with ephemeral indulgences--which only led to more debt, depression, and discontent.

After a pair of life-changing events, Joshua & Ryan discovered minimalism, allowing them to eliminate their excess material things so they could focus on life's most important "things": health, relationships, passion, growth, and contribution.

źródło opisu: theminimalists.com

źródło okładki: theminimalists.com

patsy_thebooklover | 2017-10-01
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku
Przeczytana: 30 września 2017

Minimalistów znam z podcastów, bloga i filmu dokumentalnego, więc w książce nie znalazłam niczego, co by mnie zaskoczyło. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, język nie jest trudny i wskazówki również są ułożone w logiczną i spójną całość.

czytowege | 2016-01-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Na początku może powiem, że biorąc tę książkę do ręki spodziewałam się kompletnie czegoś innego. Jednak słowo "minimalizm" w tytule kojarzy się z doprowadzaniem swojego życia do porządku w sensie stricte materialnym- pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy, kontrola nad zakupami, kupowanie rzeczy praktycznych a nie modnych, czy tylko i wyłącznie prestiżowych. Czyli podsumowując, termin ten znaczy dla mnie jak największe ograniczenie konsumpcji związane z niejako oczyszczeniem własnej osoby ze zgubnych nawyków przy jednoczesnym oszczędzaniu czasu i pieniędzy. Super sprawa. Autorzy tej książki podeszli do tematu jednak od nieco innej strony.
Dzielą oni nasze życie, a właściwie taki psychiczno-emocjonalny dobrobyt na 5 sfer (jakich to już każdy sam sobie powinien przeczytać ^^), które po kolei opisują, wskazując na to jak baardzo każda z nich jest w naszym życiu istotna. Nie ma tu więc mowy o sprzątaniu, wyrzucaniu/sprzedawaniu przedmiotów i niepotrzebnych produktów- jest natomiast...