Opowiadania

Tłumaczenie: Katarzyna Sarek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
鲁迅短篇小说选
pataaa

Lu Xun (1881-1936) jest uznawany za ojca współczesnej literatury chińskiej i należy do najwybitniejszych autorów XX wieku. Rozgłos przyniosło mu już debiutanckie opowiadanie "Dziennik szaleńca", a jego reminiscencje odnajdujemy w utworach najsłynniejszych współczesnych pisarzy chińskich. W niniejszym zbiorze znalazły się ponadto trzy inne, bodaj najbardziej znane opowiadania tego autora -...

W niniejszym zbiorze znalazły się ponadto trzy inne, bodaj najbardziej znane opowiadania tego autora - "Kong Yiji", "Rodzinny dom" i "Lekarstwo". Każde z nich to dowód niezwykłej przenikliwości, wrażliwości i talentu Lu Xuna, potrafiącego wzruszać czytelników niezależnie od miejsca i czasów.

źródło opisu: Wydawnictwo Akademickie Dialog, 2015

źródło okładki: http://www.wydawnictwodialog.pl/index.php?route=pr...»

Kuro Neko | 2016-10-06

Zacznę od tego, że połączenie tłumaczenia z oryginalnym tekstem opowiadań, to zdecydowanie ciekawy zabieg - z pewnością przydatny pasjonatom/uczącym się języka chińskiego.
Całość potraktowałam jako próbę przybliżenia sobie literatury chińskiej, bo trudno mi ją umieścić pośród ulubionych lektur. Przyznam, że ostatnie opowiadanie, które przeczytałam z prawdziwą przyjemnością, jest według mnie najlepszym utworem zamieszczonym w książce.

qcdorota | 2019-01-22
Na półkach: Przeczytane, Legimi