Kurs rysowania i malowania. Konie

Tłumaczenie: Igor Waleńczak
Wydawnictwo: RM
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dessine et peindre les chevaux
poradnik, rysowanie, malowanie, konie
poradniki
Maciej_57

Ten, kto kocha naturę i ceni sobie wolność, zwykle uwielbia konie. Philippe Legendre, malarz i ilustrator książek prowadzący warsztaty malarskie, nauczy cię, jak stworzyć pełne dynamizmu rysunki koni w galopie, sielankowe obrazy przedstawiające klacz ze źrebakiem i precyzyjne szkice koni skaczących przez przeszkodę. Krok po kroku opisuje, jak zorganizować odpowiedni warsztat pracy, zrobić...

Ten, kto kocha naturę i ceni sobie wolność, zwykle uwielbia konie.
Krok po kroku opisuje, jak zorganizować odpowiedni warsztat pracy, zrobić szkic, zachowując odpowiednie proporcje i perspektywę, i jaką techniką pomalować zwierzęta. Uczy kolorowania kredką i flamastrem oraz malowania gwaszem i akwarelą, tak by sylwetka konia była jak najbardziej realistyczna. Każdy etap pracy został szczegółowo omówiony i zilustrowany.

źródło opisu: http://www.matras.pl/konie-kurs-rysowania-i-malowania,p,168618

źródło okładki: http://www.matras.pl/konie-kurs-rysowania-i-malowania,p,168618

Moja Alicja ma artystyczną duszę. Odkąd pamiętam - zawsze rysowała i malowała. A ja zawsze byłam mega dumna z jej dzieł, bo według mnie były i wciąż są naprawdę doskonałe. Wiem, że z pewnością jako mama jestem mało obiektywna. Że dla mnie wszystko co robią moje dzieci będzie piękne. Ale gdy patrzę na jej prace i jej rówieśników - uważam, że moje dziecko naprawdę ma talent. I to nie byle jaki. Dlatego też bardzo chciałabym rozwijać w niej te zdolności. Staram się zachęcać ją do dalszego działania. Do ćwiczeń, bo przecież trening czyni mistrza prawda? Tak więc mam nadzieję, że ten mój doping zadziała i Alicja wciąż będzie rozwijać się w tym kierunku. W końcu uwielbia takie zajęcie, a najwspanialszą rzeczą na świecie jest robienie w życiu tego - co się kocha.

Moja córka ma jeszcze jedną pasję. Są nimi konie. Wiem, że pisałam o tym wiele wiele razy, ale tak właśnie jest. Ala uwielbia koniki wszystkich ras. Zbiera ich figurki, czyta o nich książki. I to właśnie te piękne zwierzęta...