Wyzwanie czytelnicze LC

Franklin przygotowuje święta

Cykl: Franklin
Wydawnictwo: Debit
emik84

Oto dwie zimowe przygody znanego wszystkim dzieciom małego zielonego żółwia. Tym razem Franklin nocuje u swojego przyjaciela, misia i… nie wszystko okazuje się takie jak we własnym domu. Wspólne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zapowiadają się wspaniale, ale… nie wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak jak zawsze u Franklina, czekają nas miłe, dobre zakończenia.

źródło opisu: http://wydawnictwo-debit.pl/franklin-i-przyjaciele/98-franklin.html

źródło okładki: http://wydawnictwo-debit.pl/franklin-i-przyjaciele/98-franklin.html

emik84 | 2015-11-20

Święta to wyjątkowy okres, niestety dorośli często zapominają o tym co jest wówczas najważniejsze. Śpieszą się by zdążyć ze wszystkim na czas. Franklin wraz z innymi dziećmi dekoruje w szkole choinkę, przygotowuje ozdoby, śpiewa kolędy, a wszystko to rozpala w nich wyjątkowy świąteczny nastrój. Przyjaciele nie mogą już doczekać się Świąt Bożego Narodzenia. Zdaje się, że tyko oni, cieszą się tym tak szczerze, dlatego postanawiają przywrócić dorosłym prawdziwego ducha świąt, czy jednak ci na to pozwolą i znajdą czas aby zatrzymać się choć na chwilę, zaśpiewać kolędę, pobyć razem...

Każda z bajek o Franklinie porusza zwyczajne dziecięce rozterki. Poprzez śledzenie poczynań małego żółwika dzieciaczki same uczą się jak radzić sobie z problemami a przy okazji fajnie spędzą czas przy lekturze. Poza tym najmłodsi lubią śledzić poczynania swoich ulubieńców przy okazji świątecznych przygotowań. Skoro towarzyszą im przez cały rok to i w święta nie mogło by zabraknąć takiego właśnie...

mamatosiaczka | 2017-12-07

Książeczka pochodzi z serii Franklin i Przyjaciele.
W książeczce Franklin przypomni zabieganym mieszkańcom miasteczka, w czym tkwi magia świąt... Żółwik wraz z kolegami z klasy planują wspólne kolędowanie na placu. Niestety w dniu występu oprócz Franklina, nikt się nie zjawia. Wszyscy muszą pomagać rodzicom w przygotowaniach i przedświątecznych zakupach. Wszyscy oprócz ślimaczka, który z chęcią zaśpiewa wraz z Franklinem. Czy kolędowanie przyjaciół się uda i sprawi, że mieszkańcy na chwilę zwolnią w tym całym zgiełku? Bardzo ciepła i mądra książeczka z kolorową komputerową grafiką, ukazująca sens Świąt Bożego Narodzenia.... Ilustracje są naprawdę duże i wyraźne, bogate w szczegóły. Antoś bardzo lubi "przeglądać Franklina" i zadawać pytania dotyczące obrazków :)

Kasidy_Wolf | 2018-05-15
Ania | 2018-04-02