Franklin i uroczyste śniadanie

Seria: Franklin i przyjaciele
Wydawnictwo: Debit
bajki
emik84

Zielony żółwik ambitnie podejmuje się przygotowania uroczystego śniadania. Zamierza to zrobić zupełnie samodzielnie i zasłużyć na wielkie pochwały, zwłaszcza że tym razem rodzina żółwi spodziewa się gościa.

Na półkach: Przeczytane, Debit

O Franklinie pisałam już tyle razy, że z pewnością znacie go już tak doskonale jak i my :) Jeśli jakimś cudem nie wicie kim jest Franklin to koniecznie musicie nadrobić zaległości w tym temacie! Tego żółwia nie można nie znać!

Franklin to przesympatyczny, młody żółwik, który ma młodszą siostrę żółwinkę, najlepszego przyjaciela Misia oraz Lisa, Bobra, Królika, Gąskę, Wydrę, Ślimaka i Skunksa. Zwierzaki te chodzą do szkoły gdzie nauczycielką jest Pani Sowa.

Tym razem pokażę i opiszę Wam dwie nowe książeczki pełne przygód Franklina i jego rodzinki oraz przyjaciół. Pierwsze z nich to "Franklin i uroczyste śniadanie". Przeczytamy w niej o tym jak to rodzina Franklina postanowiła przygotować uroczyste śniadanie, na którym miała pojawić się ciocia Emi. Franklin namówił mamę, aby dała mu przygotować samemu jedzenie, niestety okazało się, że gotowanie to wcale nie taka prosta sprawa i do jednej jogurtowej masy żółwik robił kilka podejść... Niepowodzenie trochę go zniechęciło, ale wpadł...

adam | 2016-01-10
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Ta książka jest o małym żółwiku o imieniu Franklin. Co niedzielę w rodzinie Franklina organizowano uroczyste śniadanie. Do tej pory robiła to Mama Franklina a teraz chciał je przygotować Franklin. Niestety miał trochę kłopotów, czasem śmiesznych.Ale w końcu uroczyste śniadanie się odbyło.
Adam Hajduga
klasa 1
lat 6 rocznikowo 7 :-)

KatarzynaKulawik | 2015-12-30

Jedna z nowszych przygód Franklina nosi tytuł Franklin i uroczyste śniadanie. Zawsze w niedzielę w domu Franklina wszyscy wspólnie jedzą uroczyste śniadanie. W tę niedzielę śniadanie miało być jeszcze bardziej wyjątkowe, gdyż w odwiedziny przychodziła cioteczka Emi. Franklin bardzo przejął się wizytą cioci i zapragnął pomóc w przygotowaniach. Jednak szybko się okazało, że bycie pomocnikiem nie wystarcza małemu żółwikowi. Franklin chciał przygotować całe śniadanie całkiem samodzielnie! Rodzice nie mieli nic przeciwko temu i żółwik został szefem kuchni. Jednak bycie samodzielnym kuchmistrzem nie jest takie proste, jakby się wydawało… Jak skończyła się historia Franklina i czy uroczyste śniadanie się udało dowiecie się koniecznie czytając Franklina i uroczyste śniadanie 
Każda z opowieści o Franklinie to fantastyczna zabawa i spora dawka nauki. Przygody, które spotykają małego żółwika i problemy, które przeżywa są bardzo bliskie dzieciom w wieku przedszkolnym. Mali Czytelnicy...

emik84 | 2015-05-28

Znacie sympatycznego żółwia o imieniu Franklin? Myślę, że tak. Przygody z jego udziałem można było śledzić na ekranach TV już pod koniec lat 90. Powstała nawet, licząca kilkadziesiąt tytułów, seria książeczek o Franklinie wydana nakładem Wydawnictwa Debit i dziś właśnie kilka słów na temat dwóch jej najnowszych tytułów.
„Franklin i uroczyste śniadanie” to opowieść, w której mały żółw pragnie zupełnie samodzielnie przygotować dla całej rodziny uroczyste śniadanie. Nie brakuje mu zapału a jednak nie do końca jest zadowolony z efektów swojej pracy. Otóż okazuje się, że nawet największe chęci nie wystarczą aby zrealizować swoje plany. Niestety Franklinowi zwyczajnie zabrakło umiejętności i doświadczenia w kuchni. Sprawdźcie czego nauczył się dzięki temu.

Każda z bajek o Franklinie porusza zwyczajne dziecięce problemy. Poprzez śledzenie poczynań małego żółwika dzieciaczki same uczą się jak radzić sobie z problemami a przy okazji fajnie spędzą czas przy lekturze. Historyjki nie są...