Być twórczym przed Panem

Wydawnictwo: WAM
poradniki
LubimyCzytać

Rekolekcje są jakby grą z Panem Bogiem, który zaprasza nas do współuczestnictwa.To trenowanie "powagi życia" w formie gry wyobraźni.Być twórczym przed Panem to propozycja połączenia bibliodramy z ćwiczeniami duchownymi. Taka, może zaskakująca, synteza ułatwia przełamywanie schematów myślenia, uczy poznawać własne ograniczenia i pogłębia rozumienie siebie. A wszystko po to, aby uporządkować wewnętrzny świat pod względem emocjonalnym i duchowym.Autorzy bazują na zasadach twórczego działania, takich jak: bezinteresowność, spontaniczność i kreatywność. Jednocześnie podkreślają rolę wyobraźni i zaangażowaniem zmysłów i całego ciała. Uważają, że dzięki bibliodramie - odgrywaniu scenek biblijnych na podstawie odczytanego fragmentu Pisma Świętego - kontemplacja ignacjańska może zostać ubogacona. Wskazują na to również wypowiedzi rekolektantów.Teoria? NIE! Książka to skarbnica wielu przykładów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!