Cuzco. Rzym Nowego Świata

Wydawnictwo: FitoHerb
Peru, Cuzco, albumy
LubimyCzytać

Album Romana Warszewskiego i Arkadiusza Paula pt „Cuzco. Rzym Nowego Świata” to pierwszy polski album w całości poświęcony dawnej stolicy imperium Inków – Cuzco.Pokazuje on to, co pozostało z Cuzco prekolumbijskiego i co – w czasach kolonialnych – wyrosło na jego ruinach. Krok po kroku, ulica po ulicy publikacja ta prowadzi nas od jednej architektonicznej osobliwości do drugiej. Znakomicie ukazuje kamienną fakturę dawnej metropolii, która dzięki swojej multikulturowości po dziś tworzy niepowtarzalną, jedyna w swoim rodzaju całość. To wyborna lektura zarówno dla tych, którzy Cuzco znają z autopsji, bo tam już kiedyś byli, jak i dla tych, którzy nigdy tam się nie wybiorą. Jedni i drudzy w albumie znajdą coś dla siebie.Cennym uzupełnieniem prawie 200 starannie wyselekcjonowanych fotogramów jest towarzyszący im tekst: krótki zarys historii Cuzco od jego powstania po przybycie konkwistadorów, jak i opowieść o tym, jak Cuzco stopniowo traciło swoje wpływy – najpierw na rzecz niepozornego miasteczka Jauji, potem na rzecz powstającej na wybrzeżu Oceanu Spokojnego – Limy.Po „Machu Picchu. Sto lat po godzinie zero”, to drugi tom w nowej serii wydawniczej Siedem Nowych Cudów Świata, której patronuje wydawnictwo Fitoherb.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!