Ateny i wyspy greckie. Przewodnik National Geographic

Wydawnictwo: G+J RBA
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Ruszaj w świat z National Geographic!Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących:MARSZRUTY, oparte na bogactwie ateńskich i greckich doświadczeń, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań.NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA, od opływania Lesbos kajakiem morskim po naukę rzeźbienia w marmurze czy czerpanie pełnymi garściami uroków słynnego ateńskiego nocnego życia.RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii.TRASY WYCIECZEK PIESZYCH, ROWEROWYCH I REJSÓW TURYSTYCZNYCH, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. przechadzki po antycznych Atenach, żeglugi między wyspami Zatoki Sarońskiej i rowerowego krosu w poprzek Krety. PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym na odludne plaże Kefalinii, do kaldery na Santorynie i do Parku Narodowego Schinias-Maraton.LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki pieszej bądź rejsu.WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Major86 | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Bardzo dobry przewodnik, zawiera wiele praktycznych informacji (np. co jeść, co i kiedy zobaczyć) , kilka ciekawych trasach zwiedzania, oraz wprowadza w całościową historie Grecji co pomaga lepiej zrozumieć jej obecnych mieszkańców. Wypróbowałem go w praktyce i jestem bardzo zadowolony.