Ateny i wyspy greckie. Przewodnik National Geographic

Okładka książki Ateny i wyspy greckie. Przewodnik National Geographic Joanna Kakissis
Okładka książki Ateny i wyspy greckie. Przewodnik National Geographic
Joanna Kakissis Wydawnictwo: G+J RBA turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
G+J RBA
2012-01-01
2012-01-01

Ci, którzy mnie chociaż trochę znają dobrze wiedzą, że tematyka, która jest chociaż trochę związana z baśniami, legendami czy mitologią, jest mi bliska. Dlatego też jednym z moich marzeń jest odwiedzenie miejsc związanych z tym co możemy znaleźć w powyższych historiach. Jest na świecie miejsce, które jest ściśle związane ze starożytnymi bogami i w związku z tym tematem od razu nasuwa się na myśl każdemu Europejczykowi. Ateny, o których mowa, to jedno z najważniejszych miejsc związanych ze starożytną historią i mitami, o którym każdy z nas słyszał praktycznie od dziecka. Dlatego też zainteresował mnie przewodnik pt. "Ateny i wyspy greckie".

Autorka w swojej publikacji zawarła wiele cennych informacji dotyczących m. in. tego co warto zobaczyć i na co zwrócić uwagę odwiedzając zarówno Ateny jak i wyspy greckie. Dodatkowo, kiedy wspomina o miejscach turystycznych często podaje dane takie jak np. telefon, co może ułatwić planowanie podróży. Jednakże to nie wszystkie zalety powyższego przewodnika, albowiem Joanna Kakissis oprócz wspomnianych wyżej rzeczy opowiada nam również o historii, kulturze oraz tym jacy są Grecy. A to sprawiło, że jeszcze bardziej mam ochotę wybrać się do Aten lub przynajmniej odświeżyć sobie mity i podstawowe wiadomości dotyczące starożytnej Grecji.

W "Atenach i wyspach greckich" dostałam (a przynajmniej tak mi się wydaje) w pigułce wszystko to co powinnam wiedzieć przed podróżą do Aten i okolice tego miasta. Autorka na nowo rozbudziła we mnie ciekawość tym miejscem, jego historią, kulturą i mitologią. Dlatego też jeśli nawet nie uda mi się w najbliższym czasie wyjechać do Grecji, to na pewno znów przepadnę w mitach i literaturze greckiej oraz opowieściach, które są nimi inspirowane.

Zdradzę Wam w sekrecie, że często unikałam przewodników, bo uważałam, że nie są mi do niczego potrzebne jeżeli nie chcę wyjechać w dane miejsce - przecież właściwie wszystko jestem w stanie znaleźć w Internecie. Jednak powyższa publikacja nieco przekonała mnie do tego typu książek i mimo tego, że nie będę po nie sięgać zbyt często to na pewno co jakiś czas będę je podczytywać - przynajmniej te, które opowiadają o miejscach, do których w przyszłości chciałabym się wybrać.

W każdym razie jeżeli chodzi o powyższą publikacje to na pewno jest warta uwagi i z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić.

Czy jest ktoś, kto nie lubi czytać przewodników? Te dobrze napisane są tak samo interesujące, jak książki historyczno-naukowe. Jeżeli są też pięknie wydane, nie tylko się je czyta, ale i ogląda niczym albumy.
National Geographic wydaje piękne przewodniki, a dodatkowo co jakiś czas je wznawia i uzupełnia. Ten o Atenach i wyspach greckich jest drugim, uaktualnionym wydaniem autorki Joanny Kakissis.
Grecja jest kolorowa i fascynująca, ale bardzo różnorodna. Dla osób, które zastanawiają się jaką część Grecji wybrać na zwiedzanie pomoże w tym dobrze przygotowany bedeker.
Miałam szczęście mieszkać na Zakynthos, Korfu, Kefalonii i Krecie. Te trzy pierwsze wymienione to Wyspy Jońskie, moje ukochane wyspy greckie. Są ze wszystkich wysp helleńskich najbardziej zielone i oddalone od reszty geograficznie i kulturowo. Dzięki półwiecznemu protektoratowi Brytyjczyków, a wcześniej, czterechsetletniej okupacji weneckiej, uniknęły wpływów tureckich. Są więc inne kuchnią, muzyką, ikonami, folklorem a przede wszystkim mentalnością od wysp Dodekanezu czy choćby Sporad lub Cyklad. Aczkolwiek w Grecji zamieszkanych wysp jest ponad 150. Nie ma oczywiście podziału na te lepsze czy gorsze. Wszystkie te archipelagi mają swe lokalne smaki. Do tego mamy jeszcze Grecję kontynentalną!
Hellada to jeden z tych krajów, który właśnie dzięki tej różnorodności nie nudzi się nikomu. Wszystkie skłębione w mej głowie historie, które opowiadałam o antycznym świecie Greków, chciałyby już znaleźć ujście w dzieleniu się tymi opowieściami podczas oprowadzania. Na razie zostają wspomnienia i przewodniki. Ten Wam serdecznie polecam, jest pięknie wydany i merytorycznie ciekawy oraz poprawny.

Dziękuję wydawnictwu @wydawnictwo_slowne za egzemplarz do recenzji.
Kochani dzisiaj zapraszam Was na recenzję przewodnika National Geographic "Ateny i wyspy greckie" autorstwa Joanny Kakissis. Moje pierwsze spotkanie z przewodnikami National Geographic miałam 11 lat temu, gdy pierwszy raz leciałam do Grecji. Celem mojej wycieczki była Kreta i to o Krecie mam pierwszy, ale i nie ostatni przodownik z ww. Firmy.
Uwielbiam przewodniki z National Geographic. Zwiedzając zawsze mam je przy sobie.
Ateny i wyspy greckie to kolejny przewodnik w mojej bibliotece. Pięknie wydany, cudowne zdjęcia no i przede wszystkim treść. Dzięki książce odkryjemy piękno starożytnych zabytków. Poznamy Ateny, wysypy greckie. To dzięki radą bywalców dowiemy się, co warto zobaczyć, a co niewarte jest zachodu. Dostaniemy rady praktyczne, począwszy od transportu po hotele, restauracje jak również zakupy.
Nie wiem jak Wy, ale jestem człowiekiem starej daty. Zwiedzając, muszę mieć ze sobą przewodnik. Na nic internet. Uwielbiam trzymać w rękach przodownik, móc do niego zajrzeć w każdej chwili, a nie latać z telefonem i szukać zasięgu.

Kochani gorąco polecam przodownik "Ateny i wyspy greckie" i szykuje się do planowania naszej wakacyjnej greckiej przygody z bliźniakami.

Dziękuję wydawnictwu @wydawnictwo_slowne za egzemplarz do recenzji.

Bardzo dobry przewodnik, zawiera wiele praktycznych informacji (np. co jeść, co i kiedy zobaczyć) , kilka ciekawych trasach zwiedzania, oraz wprowadza w całościową historie Grecji co pomaga lepiej zrozumieć jej obecnych mieszkańców. Wypróbowałem go w praktyce i jestem bardzo zadowolony.

• Podróże
  • W biblioteczce
  • 2016
  • Przewodniki
  • Podręczniki, słowniki itp.

Dodaj cytat z książki Ateny i wyspy greckie. Przewodnik National Geographic