Hajer Blues i inne historie

Wydawnictwo: Mamiko
poezja
LubimyCzytać

Joanna KernUr. 1948. Absolwentka filologii polskiej na WSP w Opolu. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego, do wprowadzenia stanu wojennego również w miejskiej komisji „Solidarności” jako przedstawicielka oświaty. Od roku 1983 przebywa w Niemczech. Po ukończeniu gerontopsychiatrii pracuje jako terapeutka ludzi w podeszłym wieku. Publikowała w polskiej prasie codziennej, „Śląsku”, a w Niemczech w kwartalniku "Wilhelmshofer Bote". Jest aktywnym działaczem kulturalnym: organizuje wystawy malarskie, prowadzi grupę teatralną. Mieszka w Krefeld.Ewa ParmaUr.1961. Anglistka. Debiutowała w roku 1987. Publikowała poezję, prozę i tłumaczenia poezji w polskich i amerykańskich magazynach literackich. Wydała tomiki "Tylko dla modliszek"(1991) i „W strefie ognia” (Mamiko 2010). Mieszka w Katowicach.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras