Witaminy mój sposób na zdrowie

Wydawnictwo: LEW - Leopold Wróblewski
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Książka Beaty Peszko jest fascynującą lekturą. Autorka systematycznie omawia poszczególne witaminy, zapotrzebowanie na nie, ich rolę w organizmie oraz objawy niedoboru, zaczynając od odkrycia witamin przez Kazimierza funka w 1911 roku aż do współczesności. Porównuje ona witaminy naturalne do syntetycznych, podkreślając zalety tych pierwszych i wskazując ich źródła. Nie pomija również zagrożeń ze strony zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej i chorób z tym związanych w wielu układach organizmów (przewód pokarmowy, układ sercowo- naczyniowy, choroby metaboliczne, choroby mięśni i stawów, choroby skóry, stwardnienie rozsiane, choroba nowotworowa).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

książek: 2039
Kamila | 2018-03-21
Przeczytana: 19 lutego 2018

Wpis na temat książki na blogu - https://clepatches.wordpress.com/2018/03/21/zakochaj-sie-w-witaminach-czyli-czego-nam-brakuje-do-pelnego-zdrowia/

zapraszam serdecznie