Sztuka obłapiania

Fredro, swawole, młodość
poezja
bajkjo

Inne wydania

Bardziej znane jako Wwawolny poemat młodości z roku 1817.

źródło opisu: własny

Witold Lisek | 2014-01-17

Anna | 2015-02-05
Przeczytana: 2012 rok

Trafiam na tę niewielką książeczkę przypadkiem. Tytuł, który skojarzył mi się ze "Sztuką kochania" Owidiusza oraz - co chyba jeszcze bardziej - autor, który przecież kojarzył mi się raczej z bajkami dla dzieci, sprawiły, że natychmiast ją kupiłam.

Tak jak się spodziewałam, uśmiałam się przy niej niemało. Tytuł dokładnie objaśnia czego ona dotyczy. A jakże to inne i o niebo lepsze od wypocin pisarzy współczesnych, którzy próbują być odkrywczy, poruszając temat seksu, pisząc niesmaczne i zwyczajnie - głupie - powieści erotyczne, przez których początek nie da się przebrnąć! Jeśli o mnie chodzi - szczerze polecam! Na pohybel ociekającej seksem współczesności, której wydaje się, że odkrywa jakieś novum.

Kachusek | 2016-03-23
Przeczytana: 22 marca 2016

Fakt, trzeba podejść do tego "dzieła" z dystansem. Ale choć miałam takie nastawienie, to niestety nie przypadło mi do gustu. Chyba jednak wolę delikatniejsze słownictwo, choć trzeba przyznać, że rymy udane ;)

Grażyna | 2014-01-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Nola | 2014-01-25
Przeczytana: 04 października 2013

W dobie trendu literatury erotycznej Aleksander Fredro i jego "Sztuka obłapiania" również zyskuje na wartości. Dla mnie rewelacja.

wicher_Lab | 2010-11-24

Tekst zainspirował Boya Żeleńskiego, ale leciutki w porównaniu do następcy :)

Adrian Spajder | 2015-08-11

Fredro to zboczeniec. Ale z klasą i wysublimowanym poczuciem humoru. Panem Tadeuszem to nie jest, ale rymowanki również świetnie posklejane. A i cenne porady na przyszłość haha.

Maniek | 2016-05-22
Przeczytana: 21 maja 2016

Ach ten Fredro. Pokazał nam, że w temacie seksualności niewiele się zmieniło. Książka bez cenzury, o kochaniu, chorobach, technikach i wszelkich czułościach.

Kamil | 2014-04-27
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 11 marca 2014

Humor być może przyziemny, jednak mnie osobiście teksty i rymy autora niezmiernie bawiły. Ciekawe jest to, że ludzie kiedyś mieli bardzo podobne podejście do seksu.

Lenkaite | 2013-02-02
Przeczytana: marzec 2007

Bardzo praktyczne porady, nie tylko literackie:>