Słownik symboli

Władysław Kopaliński Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM encyklopedie, słowniki
2015-09-17
1999-01-01
Oficyna Wydawnicza RYTM
symbol symbole
Oficyna Wydawnicza RYTM
encyklopedie, słowniki
2015-09-17
symbol symbole

Na Wiszące Ogrody Babilonu! Wspaniała i wartościowa i szczegółowa. Jest słownikiem, a wciąga niesamowicie, Cud!

Zachwyca. Bogactwem cytatów, odniesień do literatury, filozofii. Co rusz to można tu spotkać cytaty z Szekspira, Izajasza, Hioba, ale i Dantego, Nietzschego, Goethego, z eposu o Gilgameszu, i naszych np. Kochanowskiego. Jedno hasło można czytać i czytać. Przeważają odniesienia do kultury judeo-chrześcijańskiej, która stanowi fundament naszej kultury, ale można też znaleźć...

1925
1909

Każdego rodzaju słownik sygnowany przez pana Kopalińskiego to prawdziwa kopalnia wiedzy. Oczywiście nie jest to pozycja do przeczytania na jeden raz w całości. Ale warto po nią sięgać w wolnej chwili i po prostu czytać. Taka lektura nigdy się nie znudzi!!

Zaglądam do niej bardzo często:)

Tak jak z każdym innym słownikiem - czyta się go wciąż od nowa:) A Kopaliński to klasa sama w sobie.

Książka, do której często zaglądam.

Nieocenione źródło wiedzy dla humanistów:)

Kiedyś myślałem, że "Kopaliński" to pseudonim, za którym skrywa się grupa ekspertów, znawców wybranych dziedzin. Ale żeby tak jeden człowiek to wszystko sam, i to w czasach przed Internetem? Cóż, byłem pod wrażeniem. W dodatku erudycja idzie tu w parze z kulturą literacką i językową. Nie ma czczych efektów, fajerwerków, popisów i szokowania czytelnika. Jest rzetelność i,...

interesujacy.

najlepiej i najdokładniej opracowany słownik w tej teatyce

• Chcę w prezencie
  • Studia