Słownik symboli

Władysław Kopaliński Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM encyklopedie, słowniki
2015-09-17
1999-01-01
Oficyna Wydawnicza RYTM
symbol symbole
encyklopedie, słowniki
2015-09-17
symbol symbole

Na Wiszące Ogrody Babilonu! Wspaniała i wartościowa i szczegółowa. Jest słownikiem, a wciąga niesamowicie, Cud!

Zachwyca. Bogactwem cytatów, odniesień do literatury, filozofii. Co rusz to można tu spotkać cytaty z Szekspira, Izajasza, Hioba, ale i Dantego, Nietzschego, Goethego, z eposu o Gilgameszu, i naszych np. Kochanowskiego. Jedno hasło można czytać i czytać. Przeważają odniesienia do kultury judeo-chrześcijańskiej, która stanowi fundament naszej kultury, ale można też znaleźć...

Każdego rodzaju słownik sygnowany przez pana Kopalińskiego to prawdziwa kopalnia wiedzy. Oczywiście nie jest to pozycja do przeczytania na jeden raz w całości. Ale warto po nią sięgać w wolnej chwili i po prostu czytać. Taka lektura nigdy się nie znudzi!!

2089

Zaglądam do niej bardzo często:)

Tak jak z każdym innym słownikiem - czyta się go wciąż od nowa:) A Kopaliński to klasa sama w sobie.

Książka, do której często zaglądam.

Nieocenione źródło wiedzy dla humanistów:)

Kiedyś myślałem, że "Kopaliński" to pseudonim, za którym skrywa się grupa ekspertów, znawców wybranych dziedzin. Ale żeby tak jeden człowiek to wszystko sam, i to w czasach przed Internetem? Cóż, byłem pod wrażeniem. W dodatku erudycja idzie tu w parze z kulturą literacką i językową. Nie ma czczych efektów, fajerwerków, popisów i szokowania czytelnika. Jest rzetelność i,...

interesujacy.

najlepiej i najdokładniej opracowany słownik w tej teatyce

• Chcę w prezencie
  • Baśniowy Świat,podania,bajki i legendy