Książę ognia

Cykl: Gabriel Allon (tom 5)
Wydawnictwo: Muza
8373198229

Kunsztowna intryga, zaskakujące zwroty akcji, oblicza terroryzmu i wywiad izraelski od podszewki w krwawej historii politycznych porachunków i osobistej zemsty. świat po ataku na World Trade Center...

Gabriela Ozon | 2010-07-05

Gabriel Allon jest jednym z ciekawiej skonstruowanych bohaterów. Jest i męski i tajemniczy; bez mrugnięcia okiem zabija, ale cierpi katusze na myśl o przeszłości. Jest człowiekiem, którego nie można do końca poznać. Dzięki temu nigdy nie jest nudny.

Metyllo | 2016-10-30

U Allona nic się nie zmienia. Jak zwykle historyczne informacje obok pięknych lokacji (których brakowało w tej części),są dla mnie najciekawsze. W tym odcinku dowiedziałem się ciekawych rzeczy o powstawaniu państwa Izrael,poza tym stara bieda.

bekjef | 2015-06-20
Przeczytana: 01 czerwca 2015

To już przedostatnia powieść tego autora i przygód Gabriela. Jeszcze jedna i będzie kpl. Trochę szkoda bo to rewelacyjne powieści. Może by zacząć od początku, ale tym razem wg daty wydania.

ataga | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Kolejny tom przygód niezniszczalnego agenta izraelskiego wywiadu Gabriela Allona. Do którego ponownie w brutalny sposób wraca przeszłość.
Jak wszystkie powieści z cyklu o Allonie również ta oparta jest na tym samym schemacie. Atak na obywateli Izraela stawia służby w stan gotowości a potem do akcji wkroczy Allon i skończy się tak jak zawsze.
Jedyny minus powieści Silvy to brak obiektywizmu i sprzyjanie tylko jednej stronie. A może ciekawiej było by gdyby jednak głównego bohatera spotkała jakaś porażka?

poziomka88 | 2017-04-02
Kuba | 2017-03-04