Zgłosuj na książki roku 2017

Strzała Posejdona

Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 22)
Wydawnictwo: Amber
Poseidon's Arrow
Alf

Najsłynniejszy bohater Clivea Cusslera powraca w najnowszym bestsellerze - równo 40 lat od ukazania się pierwszej powieści z Dirkiem Pittem Rok 1943. Ocean Indyjski. Włoski okręt podwodny zostaje zaatakowany przez angielski samolot i znika w głębinach wraz ze swoim tajnym ładunkiem Rok 2014. Już wkrótce w arsenale Stanów Zjednoczonych znajdzie się supernowoczesna łódź podwodna. Takiej...

Rok 1943.

Rok 2014.
Już wkrótce w arsenale Stanów Zjednoczonych znajdzie się supernowoczesna łódź podwodna. Takiej broni nie posiada żadne inne państwo na świecie. Ale element kluczowy dla prototypu znika. A człowiek, który go skonstruował, nie żyje Nagle zaczynają przepadać bez wieści statki. Ostatnim portem, do jakiego zawinął każdy z nich, była Panama Dirk Pitt wraz z córką i synem muszą wyjaśnić zagadkę. Od Waszyngtonu po Meksyk, od Idaho po Madagaskar idą tropem tajemnicy, która może przynieść światu
zagładę.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/zapowiedzi

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/pliki/VTthumb/Strza...»

wiejskifilozof | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Kiedy zabieram się do czytania Cusslera, wiem że nie ominą mnie emocję związane z przeżyciem naprawdę ekstra przygody.Owszem,zdarza się czasem jakaś wpadka.Gdzie akcja idzie jak po grudzie,a większość energii autor zamienia na nudne dialogi.

Lecz nie w tej książce,tu pan Clive wraz ze swoim synem nomen omen Dirkiem, napisali kawał dobrej wciągającej przygody.
Zaczyna się ot świetnej akcji,rok 1943 Włoski okręt podwodny,działania wojenne.Każdy, fan Cusslera będzie zachwycony.
Ale autor jest znany, te z tego że akcja przenosi się w czasy późniejsze.

Mamy więc Pustynie Mojave w roku 2014.Czytając byłem już przekonany,że oto mam przed sobą książkę,która mnie wciągnie bez reszty.I się nie pomyliłem.

Pełno wartościowej akcji,dialogi mądre, dowcipne i na temat.
Dirk Pitt, który umie sobie poradzić w chyba każdej sytuacji.

Dodajmy, do tego niezwykle ciekawe miejsca gdzie toczy się akcja i mamy świetną przygodową książkę.

Koala | 2014-03-16

Bardzo fajna powieść przygodowa. Pełna akcji, przygód i humory. Jedyna taka największa waga to zbyt wielka idealizacja bohaterów.

gwiazdka | 2013-10-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 16 października 2013

Książka należy do kanonu powieści przygodowych. Czyta się faktycznie dobrze, ale autorzy lekko przesadzili w tych sukcesach bohaterów. I oczywiście jeśli bohater jest pozytywny, to aż do bólu, podobnie rzecz ma się z czarnymi postaciami. Ciekawostką dla mnie jest wprowadzenie do akcji dzieci Dirka Pitta. Brakowało mi jednak tego, co tak bardzo podobało mi się w „Złocie Inków", zagadki, próby rozwiązania, tutaj wszystko było jasne od początku do końca, dlatego nie jestem zachwycona „Strzałą…" tak, jak wspomnianym „Złotem…"

Daniel Siercha | 2014-06-09
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Co tu dużo mówić, do Cusslera mam bardzo duży sentyment i również podczas czytania tej pozycji nie zawiodłem się. Akcja jak zwykle wciąga od pierwszej strony a z każdą następną jest tylko lepiej i lepiej. Jak zwykle nie mogłem się oderwać i nawet nie zauważyłem kiedy zamknąłem ostatnią stronę. Ale na szczęście mam jeszcze inne pozycje na półce również tego autora więc mam nadzieję że nudzić się nie będę.

tooloudsilence | 2014-06-26
Na półkach: Przeczytane, Sensacyjne
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Clive'a Cussler'a nie trzeba przedstawiać. Był, jest i pozostanie Mistrzem Przygody - chociaż muszę dodać, że na mojej liście zajmuje 1. miejsce na spółkę z Andy'm McDermott'em.
"Strzała Posejdona" to kolejna porywająca akcją powieść. Nie sądzę, abym musiała tutaj dodawać coś więcej. Clive Cussler to klasa sama w sobie, nazwisko znane każdemu miłośnikowi książek sensacyjnych.
Gorąco polecam - jak każdą książkę Mistrza Przygody.

Seweryn95 | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Termin w bibliotece wygasał mi za 3 dni, więc miałem tyle by przeczytać ów książkę. Zdążyłem w dwa dni :) Pełna akcji, trzymająca w napięciu powieść przygodowa. Charakterystyczni bohaterowie, wiele wątków, które łączą się w jedną spójną całość.

Warta polecenia :)

Tomasz Kamiński | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Zajefajna Książka, pełna akcji i wielotorowości zdarzeń. Ideał na materiał filmowy :)

Tomek | 2013-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Parę idiotyzmów, ale czyta się fajnie.

Harry | 2015-09-08
Na półkach: Przeczytane, Cussler
Przeczytana: 06 września 2015

Chyba jedna z gorszych przygód Pitta.
Historia przedstawiona na wstępie, nijak się ma do fabuły.
"Akcji" w tej książce jak na lekarstwo.

Anna Kosmal | 2014-08-31
Przeczytana: 16 lutego 2014

Dirk Pitt niczym McGajwer a i tak człowiek chce przeczytac wszystkie książki z nim :)