Charles de Gaulle. Biografia katolika i męża stanu

9788321119380
LubimyCzytać

Charles de Gaulle to w dalszym ciągu jeden z najpopularniejszych polityków zagranicznych w Polsce. Mimo to niewiele ukazało się u nas opracowań poświęconych tej postaci. A już z całą pewnością brak jest opracowań, które odsłaniałyby religijne źródła inspiracji w działalności politycznej de Gaulle'a, jego relacje z hierarchią Kościoła we Francji i z Watykanem. Książka ta to też bardzo ważne źródło wiedzy na temat najnowszej historii Francji i jej roli w Europie na tle burzliwych dziejów kontynentu w XX wieku. Autorem jej jest znany francuski dziennikarz, co sprawia, że jej forma oraz język zostały w sposób optymalny dostosowane do wymagań współczesnego czytelnika.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!