Słownik demokracji samorządowej

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
LubimyCzytać

Żadna władza nie będzie ubóstwiać władzy samorządowej. Bo kto chciałby wspierać konkurencję? Dlatego Marcin Król radzi, żebyśmy sami dbali o nasze samorządy, uczyli się ich i – przede wszystkim – rozważnie głosowali.W Słowniku demokracji samorządowej czytelnik znajdzie filozoficzne i praktyczne odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące władzy lokalnej. Jakie są jej cele i zadania? Kto jest jej beneficjentem? Jaki powinien być radny i przewodniczący rady gminy czy powiatu? Jak sprawnie zorganizować posiedzenie rady? Co powinno się znaleźć w protokole obrad? Co jest istotą wolności? Jak powinna wyglądać debata publiczna? Komu służy referendum?Słownik to także garść publicystycznych uwag o bolączkach polskiej wsi, o przedsiębiorczości, a także o słabości ludzkiej natury, której wyrazem jest nepotyzm, łączenie się ludzi w kliki itp. Marcin Król opisywał je w 2013 roku w swych felietonach na łamach Dziennika Gazety Prawnej.Warto zapoznać się z hasłami Słownika, które składają się na opowieść o tym, że demokracja samorządowa jest formą demokracji najbliższą ideałowi.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Marcin Polkowski | 2017-05-03
Przeczytana: 01 maja 2017

No ok..coś tam pofilozofowane jest.