Kulinarne opowieści. Książka zwycięzcy programu MasterChef

Okładka książki Kulinarne opowieści. Książka zwycięzcy programu MasterChef Dominika Wójciak
Okładka książki Kulinarne opowieści. Książka zwycięzcy programu MasterChef
Dominika Wójciak Wydawnictwo: Pascal kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Pascal
2014-12-08
2014-12-08
Masterchef przepisy kulinarne

Przepisy ciekawe i smaczne. Przygotowywałam wiele dań. Wszystkie udane. Pyszna granola, labneh, harira, humus z kalafiora. Prosty w przygotowaniu i niezwykły kurczak pieczony Tak samo carbonara z cukinią i surówka z marchwi, buraków i kokosa .Placuszki jaglane pyszne. Sernik dyniowy niezwykły. Fantastyczny smak lodów z palonym masłem. Wszystkie dania przenoszą nas w niezwykłe smaki kuchni polskiej i świat podróży autorki. Wszystkie składniki dostępne . Nie trzeba używać tych podanych jako opcjonalne np woda różana, a i tak potrawy smakują wyśmienicie. Jestem zachwycona. Polecam. To nie jest książka na półkę. Towarzyszy mi na co dzień w kuchni. Lubię też czytać wstęp do każdej potrawy. Czuję, że Dominika gotuje z miłością i pasją. Podziwiam ją też za niezwykłą skromność, którą pokazała w programie Masterchef. Brawo😍

Z ogromną ciekawością śledzę w telewizji program MasterChef. Oglądałam wszystkie edycje, może nie każdy odcinek, ale jednak, byłam na bieżąco. Po ślubie dostałam książkę zwyciężczyni pierwszej edycji, Basi Ritz, a tym roku za sprawą promocji w jednym z dyskontów, przyszedł czas na książkę Dominiki Wójciak, która wygrała w trzeciej edycji polskiego show.
"Kulinarne opowieści" to pięknie wydana książka kucharska, która zachwyca zdjęciami smakowitych potraw. Znajdziemy w niej dużo przepisów, nie tylko na wystawne dania, ale również na zwyczajne śniadaniowe owsianki. W kulinarnym pamiętniku Dominiki pojawiają się przepisy z jej dzieciństwa, wspomnienia, opowieści o podróżach. Najfajniejsze jest to, że większość przepisów można wykonać z ogólnodostępnych składników, a nie jakichś totalnie wyszukanych i niespotykanych w naszych sklepach.
Myślę, że po kilka przepisów sięgnę w przyszłości, a kilka podrzucę mamie, bo to ona ma więcej doświadczenia i spod jej ręki wychodzę lepsze cuda niż spod mojej.

"Kulinarne...

Moja ocena brzmi: przeciętna, nie dlatego, że sama książka jest słaba. Cały problem polega na tym, że pod względem wydania (zdjęcia, czcionka, okładka itd.) jest naprawdę na dobrym poziomie. Natomiast gorzej z przepisami. Dobrze, że najpierw wypożyczyłam z biblioteki tę pozycję, ponieważ zakupienie byłoby wyrzuceniem sporej kasy w błoto. Przepisy no cóż... Myślę, że autorka naprawdę potrafi robić cuda w kuchni, tylko że my zwykli zjadacze chleba nie zrobimy nic z tych dzieł w swojej kuchni z prostej przyczyny - Dostępności pewnych produktów (kwiaty lawendy lub róży)? przepraszam, a gdzie mam kupić ten niezbędny dodatek (jeśli jest w tytule przepisu to musi być niezbędny) może w Biedronce? Ośmiornica może i bywa czasem w Biedronce, ale czy na pewno da się to jeść. Z przykrością stwierdzam, że bardziej pasuje mi prosta kuchnia, a książkę polecę osobom o wykształceniu kulinarnym z dużym doświadczeniem w gastronomii.

• Kuchnia
  • Kulinarne, Przepisy Kulinarne
  • Biblioteczka
  • Grunt to okładka.
  • 2016.
  • Gatunek: Kulinarne
  • Książki 2017

Dodaj cytat z książki Kulinarne opowieści. Książka zwycięzcy programu MasterChef