Księga rekordów. Brazil 2014: Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 47)

Seria: Encyklopedia Piłkarska Fuji
sport
LubimyCzytać

Ten tom zamyka mundialowy pięcioksiąg encyklopedii piłkarskiej FUJI. Pod tytułem „Księga rekordów. Brazil 2014” Andrzej Gowarzewski ze współpracownikami relacjonuje pod każdym względem brazylijskie finały MS, ale dodaje też niezwykłą, osobistą historię dwudziestu mundiali, promuje swoich bohaterów każdego turnieju, a na koniec – niezwykły rarytas, cieszący każdego sympatyka futbolu na światowych szczytach. Księga rekordów jest niepowtarzalnym zbiorem analiz, jakich dokonać można tylko na bazie solidnej wiedzy i błyskotliwej prezentacji faktów zapisanych w cyfrach i liczbach. Wszystko okraszone zbiorem prawie ośmiuset (sic!) fotek, jakich nie znajdziecie w żadnej innej publikacji. Czy może dziwić, że pracę Gowarzewskiego uhonorował sympatycznym wstępem sam prezydent FIFA, Sepp Blatter, który do tej pory taką formułą obdarzał tylko monograficzne wydawnictwa federacji i wielkie kluby.

źródło opisu: www.gia.pl

źródło okładki: Matras

FCBTVpl | 2017-02-02

Dzięki współpracy z wydawnictwem GiA trafiła do mnie publikacja Andrzeja Gowarzewskiego BRAZIL 2014. KSIĘGA REKORDÓW MISTRZOSTW ŚWIATA, która zamyka mundialowy pięcioksiąg encyklopedii piłkarskiej FUJI.

Autor to niezwykle doświadczony dziennikarz. Uczestniczył w dziewięciu turniejach finałowych - od tak udanych dla Polski mistrzostw w Hiszpanii (1982) do ostatniego mundialu w Brazylii (2014.).

Na okładce opisywanej książki znajduje się zdjęcie z finału Niemcy - Argentyna. Przedstawia cieszących się ze zwycięstwa Niemców, ale także zawiedzionego i smutnego po przegranej asa argentyńskiej reprezentacji Leo Messiego, który - niejako na pocieszenie - został wyróżniony tytułem najlepszego piłkarza turnieju.

Pierwsze strony tomu to słowo wstępne - w kolejności - ówczesnego prezydenta FIFA Josepha Blattera, potem autora mundialowej serii i w końcu angielskiego dziennikarza, uczestnika wielu turniejów finałowych Keira Radnedge'a.

Mundialowa seria składa się z pięciu tomów. Ten...