Prywatne skandale

2009-01-01
1995-09-14
Michał Madaliński
telewizja ambicje konflikt miłość

Przed tą książką sięgnęłam po lekturę również napisaną przez Norę Roberts pt. "Przed Zmierzchem". Pojawia się w nich ten sam schemat, ale w "innym środowisku", więc niestety spodziewałam się zakończenia. Żałuję, że wątek porwania pojawia się na 10 stronach przed zakończeniem i nie ma poświęconego rozdziału na temat jak potoczyły się dalej losy bohaterów.

Przyjemna i ciekawa książka opowiadajaca o życiu dziennikarki w której zakochany jest psychopata. Niestety nie raz ludzie których darzymy zaufaniem potrafia zawieść i pokazać prawdziwe oblicze, które nie zawsze jest takie fajne. Polecam na zimne wieczory 😉

Czasami mówimy "Nie wiem co autor miał na myśli" i tak jest z tą książką. Tytuł oraz bardzo krótki wstęp, wprowadzają nas w rasowy kryminał. Później, przez ok 400 stron mamy dość nudną obyczjówkę, czyli tłumaczenie jak to się stało, że padł pierwszy strzał i pojawił się trup. I tu nagle akcja kryminalna nabiera rozpędu. Przez kolejne 100 stron trup ściśle się gęsto. Pojawia się również wątek porwania.
Tak to jest kiedy pisarka poczytnych książek obyczajowych i romansów porywa się z siekierą na słońce. Kryminały zdecydowanie jej nie wychodzą.
Nie polecam.

Jak zawsze Nora Roberts obdarza czytelnika swym lekkim piórem i dawkuje niezłe emocje. Akcja płynie, jest intrygująco, ale jakby sennie, by dopiero w drugiej połowie nabrać rozmachu, a w zakończeniu powalić na kolana. Mamy tym razem barwny świat telewizyjnego show biznesu, zaciętą rywalizację dwóch znakomitości amerykańskiego talk- show. Jedna z dłuższym stażem to absolutny pewniak, doskonałość i precyzja, ale pod powłoką subtelności i klasy kryje się wyrafinowana szantażystka, która dla zwiększenia oglądalności ujawni na wizji wszystkie niemiłe pikantne szczegóły. Druga, młodsza, także nastawiona na karierę, ale nie po trupach, jest uosobieniem dobroci, delikatności i sporej empatii, co nieczęsto się zdarza w tej branży. Lecz to właśnie ona od kilku lat dostaje białe, anonimowe koperty od tajemniczego wielbiciela, który nie cofnie się przed czterema zabójstwami.A wszystko z chorej obsesji na punkcie pięknej dziennikarki. Autorka pisze tak doskonale, że do samego końca nie udało mi się wytypować zabójcy. A był nim nie kto inny, jak jeden z bardzo bliskich współpracowników bohaterki. Świat show biznesu to, jak się okazuje nie tylko sława, nagrody i pieniądze. Trochę ku przestrodze. Lektura doskonała. Nora potrafi mistrzowsko wprowadzić czytelnika w każde środowisko. Polecam

Kolejna genialna książka Nory Roberts! :)

Kolejna genialna książka Nory Roberts! :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem niezła fabuła opowiadająca o pracy w telewizji, dobrych i złych stronach podążania za karierą oraz rywalizacji między dwiema kobietami. Do tego historia miłosna i trochę tajemnic w tle. Niestety wstęp, w którym Angela ginie, a później cofanie się w czasie, w którym obie bohaterki są jeszcze w dobrych stosunkach, psuje cały efekt bo czytając już wiadomo co się wydarzy. Motyw prześladowcy także jest kiepsko przemyślany bo bardzo szybko można się domyślić, kto kryje się pod tą miłosną obsesją do Deanny.
W dodatku w wydaniu, które czytałam (okładka z ręką z kosmetykami i skalpelem, wydawnictwa Amber),roiło się od błędów stylistycznych i gramatycznych, co dodatkowo sprawiło, iż całość czytało się średnio przyjemnie.

Kocham Norę Roberts. Czuję, że muszę to wyznać, zanim odważę się napisać opinię o tej książce, bo może być ona subiektywna przez uczucia, jakie żywię do autorki. Przy żadnych powieściach nie relaksuję się tak bardzo jak przy jej. Zawsze mam stuprocentową gwarancję, że publikacje okraszone nazwiskiem tej pani będą lekkie, romantyczne i zabawne. Do rzeczy jednak.

"Prywatne skandale" to historia młodej dziennikarki, Deanny Reynolds, którą ambicje pchają w kierunku własnego programu rozrywkowego. Początkowo inspiruje się starszą i bardziej doświadczoną mentorką, ale kiedy Angela dostrzega w niej konkurencję, obie kobiety stają w szranki.

Jak to bywa u Nory Roberts całość okraszona jest kryminałem i przyjemnym romansem. Mężczyźni kreowani przez tę autorkę zawsze mają w sobie to coś. Ciężko się im oprzeć, choć widuje się ich tylko na kartach powieści.

"Prywatne skandale" czyta się bardzo szybko. Wciągają już od pierwszej strony i nie nudzą do ostatniej. Polecam każdemu, kto chce się odprężyć.

"Prywatne...

No i kolejna książka Nory za mną.
Tym razem na celownik wybrałam "Prywatne skandale".

Deanna Reynolds i Angela Perkins to dwie wielkie gwiazdy telewizji.
Od lat rywalizują ze sobą o widzów, nagrody czy popularność.

Deanna i Angela mają się spotkać, aby definitywnie zakończyć tę przykrą i męczącą znajomość. Niestety kobietom nie jest to dane .... Angela została ZAMORDOWANA!

Bardzo podoba mi się, że w tej książce wątek miłosny odgrywa rolę drugoplanową i jest tylko miłym i ekscytującym dodatkiem. "Prywatne skandale" skupia się bowiem na problemie zawodowego współzawodnictwa (przeważnie niezdrowego) oraz obsesyjnej miłości.

Książka jest naprawdę sporych rozmiarów, ale historia jest ciekawa. Język jak zwykle jest prosty, dzięki czemu "Prywatne skandale" czyta się bardzo szybko.

P.s. Dobrze, że Angela i pan zakichany doktorek zostali zamordowani, zasłużyły sobie na to hieny jedne! Tacy tylko wykorzystują innych dla własnych interesów i w nosie mają ile osób skrzywdzą.

No i kolejna książka Nory za mną.
Tym razem na celownik wybrałam "Prywatne skandale".

Deanna Reynolds i Angela Perkins to dwie wielkie gwiazdy telewizji.
Od lat rywalizują ze sobą o widzów, nagrody czy popularność.

Zawod dziennikarki nie jest taki fajny jak sie niektorym wydaje.To wieczna rywalizacja i wyscig szczurow.Niektorzy zrobia wszystko by zdobyc dobry temat i slawe.Lecz czy to jest gwarancja szczescia dowiecie sie czytajac Prywatne skandale.

Po trupach do celu.

Mogłabym pozostawić tylko to jedno zdanie,a wszyscy,którzy mieli sposobność zapoznać się z tą pozycją,powiedzą tak.

Jestem chyba mało ambitna,bo z wywieszonym jęzorem nie parłabym do przodu aby realizować jakiś surrealistyczny plan pięcia się do góry na drabinie kariery.
Widocznie dla niektórych praca jest życiem.
Będzie kobieta co spełni się jako matka i żona,a będzie i taka,która zakpi z tego.
Spotkasz modliszkę,przebijająca się przez tłumy walczące o stołek.
I kogoś takiego jak Deanny'a.
Ambitna,ale z zachowanym człowieczeństwem.
Świeża,z pasją,pomysłem,zagubiona w świecie prywatnym,oddaje się pracy z uwielbieniem dla tego co robi.

Telewizja to drapieżny twór,nie zna litości,ma za nic upływ czasu,wyszukuje coraz to nowsze nabytki,wypluwając starą gwardię bez mrugnięcia okiem.

Raz na milion zdarza się tak,że rywalizacja to najmniejszy problem.

Zdarza się tak,że ktoś za ciebie wymierza sprawiedliwość twoim wrogom.
Depcząc ich za wyrządzane tobie krzywdy.
Okrutnie.
Bez wahania.
Zabija.

W niepokojący przebieg akcji wplata się również miłość,z lekka egoistyczna,bo jednostki zaangażowane myślą głównie o sobie.
Praca,kariera,praca,kariera...
Oby nie było za późno...
Oby duma i niezależność nie zaprzepaściły powolnego zakochiwania.
Oby nie stali się celem mordercy...

Uważaj,nie wiesz kto śledzi,każdy twój krok!

Po trupach do celu.

Widocznie dla niektórych praca jest życiem.
Będzie kobieta co spełni się jako...

• Nora Roberts
  • Romans
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Prywatne skandale