Ukryta tożsamość. Jak się obronić przed utratą prywatności

Okładka książki Ukryta tożsamość. Jak się obronić przed utratą prywatności Tomasz Ciborski
Okładka książki Ukryta tożsamość. Jak się obronić przed utratą prywatności
Tomasz Ciborski Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Helion
2015-07-14
2015-07-14

Uff, jakim jestem szczęśliwym człowiekiem, że olewam to, co wie o mnie fejsbuk, czy gugiel, czy inny tego typu badziew. A niech tam sobie wie, co chce, a ja nie będę tracił życia na zajmowanie się tym. Kolejna książka dla paranoików bezpieczeństwa w sieci. Żeby adblocka mieć dobrego - to jest dla mnie istotne, ale to już i tak wiedziałem :)
Krótko mówiąc "I am too old for this s**t."

Zapraszam na fb na mój nowy blog do dyskusji po więcej bezkompromisowych recenzji.
@CzynicznyCytelnik

Krótko mówiąc "I am too old for...

Książka z jeden strony trąci foliarstwem (tylko linux (najlepiej Tails)zagwarantuje ci bezpieczeństwo, ale nie Ubuntu, bo sprzedają dane) a drugiej daje rady jak: zainstalowanie i skonfigurowanie TORa, instalacja Thunderbirda, czy NoScript z HTTPS Everywhere. Sporo o PRISM (2015 - rok wydania) i o kluczach prywatnych i publicznych. Takie sobie.

Dla laika totalnego - za trudna. Dla "informatyka"-hobbysty - zdecydowanie za mało treściwa. Dla kogo ma być ta książka przeznaczona zatem? Porady w stylu - przerzućcie się na Linuxa są funta kłaków warte.

Polecam książkę tym, którzy chcieli by dowiedzieć się jak jesteśmy szpiegowani przez wielkie korporacje i chcieliby zabezpieczyć swoje dane, bezpiecznie przeglądać internet.

• Literatura faktu/reportaż
  • Programowanie i IT
  • 2015
  • 01. Epub+
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Ukryta tożsamość. Jak się obronić przed utratą prywatności