Kuchnia św. Hildegardy z Bingen

Tłumaczenie: Edyta Panek
Wydawnictwo: Esprit
Das Hildegard-von-Bingen-Kochbuch. Die besten Rezepte der Hildegard-Kuche
LubimyCzytać

Skorzystaj z przepisów kulinarnych św. Hildegardy z Bingen. Jedz smacznie i zadbaj o swoje zdrowie! Każdy z nas bardzo często zastanawia się nad tym, jak przygotować codzienne posiłki dla całej rodziny tak, by stanowiły nie tylko rozkosz dla podniebienia, ale również dawały zdrowie naszemu ciału i duszy. Wybitny znawca medycyny św. Hildegardy z Bingen, dr Wighard Strehlow, dowodzi, że...

Skorzystaj z przepisów kulinarnych św. Hildegardy z Bingen.
Jedz smacznie i zadbaj o swoje zdrowie!

Każdy z nas bardzo często zastanawia się nad tym, jak przygotować codzienne posiłki dla całej rodziny tak, by stanowiły nie tylko rozkosz dla podniebienia, ale również dawały zdrowie naszemu ciału i duszy. Wybitny znawca medycyny św. Hildegardy z Bingen, dr Wighard Strehlow, dowodzi, że przygotowanie takich dań jest niezwykle proste.

Praktyczna i starannie opracowana przez dr. Strehlowa książka kucharska łączy w sobie zalecenia św. Hildegardy dotyczące zdrowego trybu życia oraz współczesny sposób przygotowywania potraw. Jednak przede wszystkim możemy w niej znaleźć doskonałe przepisy na smaczne i zdrowe dania: jarskie, mięsne, rybne oraz liczne desery i inne słodkości. Te potrawy nie tylko dają zdrowie, ale dostarczają licznych przyjemności kulinarnych.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/368/Kuchnia-sw-Hildegardy.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/368/Kuchnia-sw-Hildegardy.html

książek: 1923
Arnika | 2016-09-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Średniowieczny bełkot, niestety. Jak już się współczesny naukowiec za to wziął, mógł zalecenia Hildegardy jakoś po ludzku opracować. A tak wierzyć się nie chce w te mądrości. Może to i prawda, co tam napisano, ale nikt mnie do tego nie przekonał ani nie udowodnił. Człowiek XXI wieku potrzebuje twardych dowodów i wyników potwierdzonych badaniami naukowymi.