Stracone dusze

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Wydawnictwo: Amber
Lost Souls
wampiryzm, sekta, studia,

Kristi udało się przetrwać dwukrotny atak seryjnego mordercy. Teraz chce zagłębiać umysły zbrodniarzy, studiując kryminologię. Nie spodziewa się, że jednym z wykładowców będzie jej dawny ukochany... Tymczasem z kampusu znikają cztery studentki, cztery samotne dziewczyny. Kristi czuje, że coś łączyło zaginione...

gwiazdka | 2016-01-16
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Kolejna książka, która zmusza do patrzenia na siebie na dwa sposoby: jako oderwana, zupełnie niezależna powieść i jako kawałek całości. Za niezależną powieść dałabym „Straconym duszom” siedem gwiazdek, za dopełnienie całości koło pięciu więc w efekcie wyszło mi sześć. Podobała mi się część sensacyjna, oczywiście bardzo żałowałam, że za mało było o działaniach policji, ale potraktowałam to jako przygody Kristi. Nawet ciekawie się rozwijała, sensacja połączona z nienachalnym romansem. Ale tu zaczynają się schody, bo główna bohaterka mnie irytowała, nie lubię kobiet, nawet w książkach, które zachowują się jak ostatnie idiotki i w najciemniejsze miejsca pchają się za w tajemnicy przed innymi, świadome zagrożenia, ale mimo wszystko prowokując różnych zboczeńców.

Poza tym na duży minus zasługuje charakterystyka postaci, szczególnie wspomnianej Kristi. Człowiek po jednym napadzie długo dochodzi do siebie i potrzebuje dużo pomocy, tymczasem kobieta po dwóch- prawie śmiertelnych-...

Ulka | 2014-10-15
Przeczytana: 14 października 2014

Od pierwszej strony niezmiernie zaintrygowała mnie ta historia. Pełna napięć, emocji. W sam raz na jesienne wieczory.

Malinkaa18 | 2013-06-10

Na początku czytając "Stracone dusze" Lisy Jackson przyznam szczerze trochę się nudziłam i zaczynałam się powoli zawodzić. Lecz z czasem akcja zaczęłam nabierać tempa i z każdym następnym rozdziałem powieść wciągała coraz bardziej i bardziej. Momentami czuło się chwilę grozy i napięcie w tym co będzie dalej jak się to wszystko potoczy. Czytając miało się wrażenie, że przebywa się w środku wirujących zdarzeń. Moim zdaniem autorka bardzo dobrze przedstawiła i ubarwiła bohaterów to dzięki nim powieść jest naprawdę świetna a wręcz rewelacyjna. Tak samo zrobiła z scenerią i fabułą w powieści, które mogą sprawić, że czytelnik poczuje grozę, tajemniczość, strach i fascynację. Jestem bardzo ciekawa innych książek tej oto autorki i z przyjemnością przeczytam inne a tą osobiście polecam :)

kiniamala | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

Trochę sceptycznie byłam nastawiona do czytania tej książki, ale okazało się, że czyta się bardzo dobrze i człowiek tylko chce dojść do ostatniej strony, by wiedzieć jakie jest zakończenie.

Ula | 2012-05-07
Przeczytana: 07 maja 2012

Jedna z najbardziej intrygujących powieści kryminalistycznych z wątkiem dotyczącym modnego w dwudziestym pierwszym wieku wampiryzmu . Już sam prolog zachęca do czytania, a wraz z zawinięciem się akcji ciężko jest oderwać się od lektury. Tajemniczość, zagadkowość, element grozy i strachu - wszystko to wpływa na lepszy odbiór. W momencie, gdy uświadamiamy sobie, iż chyba udało nam się rozszyfrować tajemniczą sprawę, autorka pokazuje,że jesteśmy w błędzie. Rozwiązanie sprawy zaskakuje, stawia ją w zupełnie innym świetle. Ponadto, osobiście podoba mi się sposób, w jaki Lisa Jackson podchodzi do kultu wampiryzmu.Można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że w pewien sposób ów wampiryzm demaskuje, rozwiewa tę tajemniczość, odziera go z otoczki mistycyzmu. Książka zdecydowanie godna polecenia, trzyma w napięciu, a to chyba najważniejsza zaleta powieści zaliczających się do beletrystyki kryminalnej.

unfulfilled_dreams | 2012-10-28
Przeczytana: 27 października 2012

"Stracone dusze" to pierwsza książka Lisy Jackson, po którą sięgnęłam, ale na pewno nie ostatnia.
Czyta się bardzo szybko, a opisy zdarzeń są przedstawione z punktu widzenia różnych osób. Autorka tak to napisała, że mimo narracji w 3 os. wiedziałam co czuję główna bohaterka. Zaskoczył mnie finał. Nie chce spoilerować, ale wątek wampiryzmu różni się od innych książek, gdzie wszędzie jest tak samo. Ciekawy pomysł. Cały czas byłam ciekawa losów Kristi i przywiązałam się do niej. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to jej wiek. Wydaję mi się, że nie zachowywała się na 27-latkę. Jako studentka collegu nie dalabym jej więcej niż 22 lata :)
Ogółem książka bardzo mi się podobała i polecam :*

Kacha | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Tragiczna.
Ta książka jest tragiczna. Intryga - prosta, przewidywalna, śmieszna; sposób prowadzenia akcji - tak beznadziejny, że aż krępujący, a zakończenie, masakra. Infantylne, żałosne. Głupia i niewydarzona. Ograniczona. Totalnie płaska. Nudna.
Próbuję znaleźć jakiś plus.. ale nie ma.
Ta książka to jakiś żart..

Adrienne | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

szczerze?? nie zachwyciła mnie, nie zwaliła z nóg.... czegoś jej brakuje... trochę tajemnicza, ale większości można się domyśleć... w sumie to spodziewałam się czegoś innego.... w porównaniu do innych książek tej autorki ta nie jest tak bardzoo zachwycająca ...

rafinho84 | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Ksiązka jest niesamowita rewelacyjnie sie czyta,czytajac jest wrazenia jak by sie film ogladało,bardzo szybkie tempo czytania ksiazka nie jest nudna co wazne i az zal bylo konczyc czytac oby wiecej było powiesci na czele z Kristi Bentz.

aneta | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 listopada 2013

Książka łatwa i dobrze się czyta.
Wszystkiego po trochu romans, kryminał i obecnie modny wątek wampirów.
polecam na zimowe wieczory.