Świadek

Tłumaczenie: Bartłomiej Ulatowski
Cykl: CHERUB (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Killing

Leon jest podrzędnym przestępcą, od trzydziestu lat żyjącym z drobnych szwindli. Kiedy nagle zaczyna szastać pieniędzmi, to naturalne, że policja chciałaby wiedzieć, skąd je ma. Z pomocą przychodzi CHERUB, tajna organizacja. Kolejne zadanie Jamesa wydaje się rutynowe: zaprzyjaźnić się z dziećmi Leona, spenetrować jego dom, znaleźć trop. Jednak intryga, jaką odkrywa James, okazuje się bardziej zawikłana, niż wszyscy się spodziewali. Jedyną osobą, która może znać prawdę, wydaje się zamknięty w sobie osiemnastolatek. Jest tylko jeden problem: chłopiec spadł z dachu i zginął ponad rok wcześniej.

źródło opisu: Egmont Polska, 2005

źródło okładki: Egmont Polska, 2005

Aramina | 2017-10-03
Przeczytana: 03 października 2017

Kolejna wspaniała część "Cheruba", która mnie nie zawiodła. Przemyślana intryga, rozbudowana akcja oraz klimat, do którego chce się wracać. Muchamore po raz kolejny łączy elementy kryminału, sensacji i literatury młodzieżowej, tworząc powieść, od której nie sposób się oderwać.

basia888 | 2017-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Kolejna część przeczytana w dwa dni, która wciągnęła mnie na dobre. Uważam, że nie jest tak bardzo naciągana jak inni twierdzą ponieważ dzieci zwłaszcza tak szkolone nie są tak głupie jak niektórzy uważają. Tym bardziej, że w tej części dzieci współpracują bardziej ze starszymi w misji i jest to wszystko wyważone ponieważ pokazane są fragmenty, w których dzieciaki są tylko dzieciakami jak w bitwie na popcorn a kiedy trzeba to działają na najwyższych obrotach. Już nie mogę doczekać się kiedy wypożyczę kolejną część.

dra | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: styczeń 2017

Tym razem to dorośli muszą się wspiąć na wyżyny swoje doświadczenia i profesjonalizmu. Uknuta intryga polegająca na zdobyciu dowodów zabójstwa tak aby zainteresowane strony się w tym nie połapały wypadła pierwszorzędnie.
A co do "cherubinków", no cóż James znów popada w niełaskę. Tym razem odwracają się od niego przyjaciele.
I znowu autor zafundował dużo zwrotów akcji, które nie pozwalają na nudę.

Tial_Acana | 2016-10-31

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

Marta Czoska | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Książka Świadek zupełnie przypadkowo trafiła do mojej biblioteczki, długo czekała na swoją kolej i w końcu po nią sięgnęłam. Czytam, czytam, czytam i myślę po co ja to właściwie robię. Nie chodziła oczywiście o czytanie w ogóle, ale o tę konkretna książkę. Cały pomysł z dziećmi jako tajnymi agentami był naciągany i zupełnie nierealny. Do tego wszystkiego sylwetki tych małych agentów, którzy w rozmowach między sobą rzucają aluzjami na temat miłosnych podbojów były nie do zniesienia. Rozumiem James to trochę jak Bond ale z tą dziewczyną
Azjatką mogli sobie darować. Powieść może i miała potencjał w swoim zamyśle ale mnie zniechęciła głupią wulgarnością.

Łukasz Łabuda | 2015-10-03

Kolejna wybitna część serii CHERUB.
Związek Jamesa i Kerry to jedyny durny epizod w tym tomie.

Pinia | 2015-06-24

CHERUB <3

To już piąta, a wciąż świetna, część CHERUBA.
Godna polecenia, zresztą, jak poprzedniczki. Dla wielbicieli lekkich kryminałów.
Można się wiele dowiedzieć o sposobach działania policji, detektywów i ogólnie wejść w ten świat.
Momentami zazdrościłam bohaterom, też chciałabym być tak utalentowana i rezolutna w ich wieku.
Nie obyło się oczywiście bez miłosnych podbojów, które urozmaicają każdą z tych części ;) Przeważają jednak intrygi, problemy agentów, zagadki i akcja.

marrrta4ever | 2014-08-28

Czy Jamesowi i Dave'ovi naprawdę tylko jedno w głowie??? Nie ma misji, żeby ten pierwszy nie zakochał się niby na zabój, a po powrocie i tak wznosił hymny pochwalne do Kerry. Prócz tego powieść super, choć przeczytawszy rewelacyjną "Ucieczkę" oczekiwałam czegoś lepszego.

Zuzia | 2014-07-02
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Dużo recenzji skupia się na wyśmienitej fabule i akcji, zresztą całkiem słusznie. To chyba jedyna książka opowiadająca o młodych agentach i dlatego wydaje się taka wyjątkowa. Zgadzam się z tym, choć trochę nierealne jest, by dzieciaki miały tyle odwagi, sprytu itd., by mierzyć się z zorganizowanymi grupami przestępczymi. Pomimo to, książka jest warta przeczytania, polecam.