Jesteś moja, dzikusko

literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2016-02-03
2016-02-03

Jesteś moja dzikusko – Agnieszka Lingas Łoniewska – wydawnictwo nova res – Opowieść miłości z licznymi wzlotami i upadkami dwójki nastolatków którzy znają się od dzieciństwa ale nie mają szczególnych relacji. Dopiero w obliczu tragedii jaką jest śmierć matki tytułowej dzikuski Natalii, poznają się bliżej. Nie jest to relacja bez rys. Na początku główni bohaterowie wręcz nie znoszą się, starają się unikać jakiegokolwiek kontaktu ze sobą aby nie doprowadziło to do kolejnej awantury. Mimo to w obojgu zaczyna kiełkować uczucie i wytwarza się nić porozumienia między nimi.
Jest to jedna z pozycji które już w trakcie czytania wchodzą na moją listę ulubionych książek tego roku. Czyta się ją bardzo szybko, wręcz można połknąć ją na jeden raz. Jest to historia w którą zatraciłam się od pierwszych stron.
Moim zdaniem fajnym zabiegiem było przedstawienie historii oczami Tonego , ponieważ najczęściej główna perspektywa należy do głównej bohaterki kobiecej. Tutaj we wspaniały, bardzo naturalny i nie wyidealizowany sposób ukazany jest punkt widzenia mężczyzny, co powoduje iż ta książka podoba mi się jeszcze bardziej.
Jest to powieść New adult czyli jeden z moich ukochanych gatunków literackich. Jest ona połączeniem młodzieżówki i romansu ale także sprawia wrażenie iż to co czytamy nie jest tylko wymyśloną historią, ale to wszystko mogłoby wydarzyć się naprawdę. Jest w tej książce bardzo dużo prawdy i naturalności zarówno sytuacji jak i uczuć.
Kolejnym super motywem jest umieszczenie takiego typowo amerykańskiego collegeu w Polsce, oraz to iż wszystkie wydarzenia nie dzieją się ciągiem przez np. tydzień, lecz są przeskoki czasowe (które są opisane, ile mniej więcej czasu minęło od poprzedniego wydarzenia) co nadaje jeszcze większej autentyczności opisywanej historii.
Myśląc o tej książce na myśl nasuwa mi się słowo „naturalność” bo ta pozycja jest po prostu naturalna, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu ponieważ nie jest wyidealizowana – jest po prostu prawdziwa.

Super książka. Polecam, nie można się od niej oderwac

Super książka. Polecam, nie można się od niej oderwac

Traumatyczne zdarzenie, w wyniku którego ścieżki życiowe Natalii i Anthony’ego splatają się. Dwie zupełnie inne osobowości, różne priorytety i spojrzenie na życie. Czy oznacza to walkę? A może po raz kolejny przekonamy się, że przeciwieństwa przyciągają się?!
Choć powieść dotyczy pokolenia nieco młodszego niż mój syn, to przeczytałam ją z przyjemnością czerpaną z takich myśli jak ta: „Bo czasami życie to bajka, w której też występują złe czarownice, wredne charaktery i pełne zawiści przyjaciółki. Ale jest coś, co może dać temu radę, co ma szansę stawić czoło złu i zwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Jest to miłość. I w nią warto wierzyć.”

Na półkach: , , , ,

Dla mnie książka z tych top topów. Fantastyczna, wciągająca i nie potrafiąca opuścić czytelnika. Chce się czytać więcej i więcej. Wspaniała robota Pani Agnieszki. Sztos!

Książka ciekawa, szybko się czyta.
Ale ta okładka jest straszna. Jak ona mi się nie podoba. Książki Agnieszki Lingas- Łoniewskiej przeczytałam wszystkie, ale tą odkładałam właśnie przez okładkę. Ta dziewczyna jest upiorna.

Książka ciekawa, szybko się czyta.

9/52/21 Fajna, ale taka przewidywalna.

9/52/21 Fajna, ale taka przewidywalna.

Podczas zakupów książkowych nie czytam opisu książek.
Bo mogę. ;)
Przygodę z twórczością Pani Agnieszki zaczęłam od serii "bezlitosna siła" za co bardzo dziękuję, Polubiłam wszystkich bohaterów i postanowiłam powiększyć swoją biblioteczkę większym zbiorem książek autorki. Ta jednak nie przypadła mi do gustu. Nie żeby była źle napisana, bo nie była, jednak ostre życie, ciężkie przygody, Dla mnie nie ten wiek głównych bohaterów, przeszkadzało mi to. Książkę a i owszem, czytało się miło bardzo szybko, potrafiła zaciekawić, jednak główni bohaterowi powinni być troszkę starsi.

Podczas zakupów książkowych nie czytam opisu książek.
Bo mogę. ;)

Cudowna historia, którą swego czasu czytałam, przy wypożyczeniu książki z biblioteki. Wrociłam do niej, po zakupie swojego egzemplarza. Polecam z całego ❤

Pochłonęłam w dwa dni. A nastolatką dawno już nie jestem - to na pewno działa na plus tej powieści o młodzieńczej miłości.
Może i książka jest przewidywalna, można ją nazwać naiwną i pojawiają się wątki dobrze nam znane, jednak pani Lingas-Łoniewska nakreśliła historię w taki sposób, że czyta się jednym tchem. Nie jest to opowieść do której się wraca, mimo to polecam bo czyta się super :)

#jestesmojadzikusko #agnieszkalingasłoniewska #rudowłosa #badboy #liceum #wspomnienia #intrygi #czytaniejestsexy #kochamczytacksiążki #kochamczytać #legimi #czytamzlegimi #czytamlegalnie
@lingasloniewska_writer
@wydawnictwo_novaeres
@czytamzlegimi
8/52/2022
Bookmorning Moliki 📚☕️
Dziś przychodzę do Was z książką autorstwa @lingasloniewska_writer pt. "Jesteś moja dzikusko". Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i niestety nie udane 😒. Mimo,że pozycja zebrała wiele pozytywnych opinii ja się zawiodłam.
Już na początku dowiadujemy się jak historia bohaterów się zakończyła. Pomysł fajny,gdyż jest opowiedziana po kilkudziesięciu latach. Mamy w tej historii niby bad boya (moim zdaniem oprócz problemu z agresją, to jemu daleko do tego miana), rudowłosa piękność, która pojawią się w życiu bohatera nazywana przez niego dzikuską (naprawdę?!, Natalia nie ma nic w sobie z dzikuski to raczej Antek pasuje do tego określenia), pojawia się wredna koleżanka i niby wątek kryminalny, oraz wątek zakazanej miłości. No cóż, czytanie ciągnęło mi się strasznie, brakowało tego napięcia między bohaterami, wątek gonił wątek zbyt szybko. Nic co wyżej wymieniłam, nie było dopracowane. Opis i opinie obiecywały wiele, ale niestety nie mogę potwierdzić tych zachwytów. Mając może 15 czy 16 lat pewnie mogłaby mi się ta pozycja spodobać, lecz w wieku 32 lat się zawiodłam, tym bardziej, że lubię takie historie.
Czy to pierwsze i ostatnie spotkanie z autorką? Nie wiem, pewnie nie. Nie skreślam od razu kogoś po jednej nie udanej (moim zdaniem pozycji).😉
Moja ocena jedynie
3⭐️/10⭐️