Widzialne i niewidzialne

Okładka książki Widzialne i niewidzialne
Edward Frederick Benson Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Biblioteka Grozy horror
184 str. 3 godz. 4 min.
Kategoria:
horror
Seria:
Biblioteka Grozy
Wydawnictwo:
C&T Crime & Thriller
Data wydania:
2015-12-11
Data 1. wyd. pol.:
2015-12-11
Liczba stron:
184
Czas czytania
3 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374703253
Tłumacz:
Ewa Horodyska, Agnieszka Klonowska
Tagi:
groza weird fiction
Średnia ocen

                6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
58 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
458
32

Na półkach: ,

Trzynaście opowiadań Bensona z tomu „Widzialne i niewidzialne” podzieliłabym na dwie grupy: te, które dotyczą duchów, i inne („Noc Gavona”, „Gąsienice”, „Kocica”, „Między światłami”, „Negotium Prambulans”, „Pani Amworth”, „Szczyt Grozy”). Dla mnie zdecydowanie bardziej interesujące były te drugie.
Opowieści o duchach opierały się właściwie na identycznym schemacie: narrator wynajmował na wakacje/ferie/zamieszkanie dom/dwór, w którym działy się tajemnicze rzeczy, lub odwiedzał znajomych, którzy o takowych incydentach mu opowiadali. Rzecz kończyła się bądź przeczytaniem w prasie/książce informacji o tragicznym wydarzeniu, które zapoczątkowało nawiedzenie, bądź wysłuchaniem informacji na ten temat przekazywanych przez miejscową ludność. W tym zestawie najbardziej podobał mi się „Przeklęty dwór” – opowiadanie było stosunkowo rozbudowane, przez co udało się rozwinąć nastrój grozy (duch mordercy rzeczywiście budzi dreszczyk).
W drugiej grupie opowiadań pojawiają się motywy dawnych kultów, wskrzeszania umarłych, istot z innych wymiarów, wampirów itp. Może nie są one odkrywcze, ale stanowią przyjemną odskocznię od kolejnych opowieści o cichych krokach na korytarzu i fali chłodu omiatającej głównego bohatera w chwili otwierania drzwi. Opis tytułowych gąsienic w jednym z utworów czy scen w górach z opowiadania „Szczyt Grozy” uważam za jedne z bardziej udanych.
Żałuję, że w tomie nie było „Pokoju na wieży”, czyli najsłynniejszego opowiadania Bensona. W ten sposób być może miałabym argument przemawiający za wyższa oceną.

Trzynaście opowiadań Bensona z tomu „Widzialne i niewidzialne” podzieliłabym na dwie grupy: te, które dotyczą duchów, i inne („Noc Gavona”, „Gąsienice”, „Kocica”, „Między światłami”, „Negotium Prambulans”, „Pani Amworth”, „Szczyt Grozy”). Dla mnie zdecydowanie bardziej interesujące były te drugie.
Opowieści o duchach opierały się właściwie na identycznym schemacie: narrator...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    163
  • Przeczytane
    73
  • Posiadam
    40
  • Horror
    4
  • Teraz czytam
    3
  • Chcę w prezencie
    3
  • Biblioteka Grozy
    2
  • Groza
    2
  • Seria: Biblioteka grozy
    1
  • Przeczytane w 2017
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Widzialne i niewidzialne


Podobne książki

Przeczytaj także