Assumption

Okładka książki Assumption Aurora Rose Reynolds
Okładka książki Assumption
Aurora Rose Reynolds Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Underground Kings (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Underground Kings (tom 1)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-08-25
2014-08-25
New Adult Romance

Książka bardzo słabo napisana. Główna bohaterka ma wielki problem z tym, że ludzie w klubie gdzie się rozbiera nie dostrzegają jej wnętrza..
Strzelanina z której niby ledwo uchodzi z życiem nie robi za to na niej większego wrażenia. Fabuła mega płytka, nie ma budowania napięcia, rozwinięcia postaci. Nie dałam rady dobrnąć nawet do połowy. Nie polecam.

Na półkach: , , , , , , , ,

Autumn
„Niektórzy ludzie narzekają na nadwagę albo trądzik; ja nienawidzę bycia piękną.(…)
Mężczyźni widzą mnie jako przedmiot, a kobiety widzą mnie, jako konkurencję. Nikt nigdy nie chce dać mi szansy. Wszyscy oceniają mnie przez to, co jest na wierzchu, nigdy nie poświęcają chwili, żeby dowiedzieć się nawet najmniejszego szczegółu na temat tego, kim jestem.”
Autumn od dziecka wychowywana była tak, aby błyszczeć. Teraz pracuje w klubie jako striptizerka. Chce zarobić aby móc zacząć nowe życie i robić to, czego najbardziej pragnie a chce być pełnoetatową pielęgniarką. Ma za sobą bolącą przeszłość i otacza się barierami nie chcąc do siebie nikogo dopuścić.
Gdy staje się świadkiem morderstwa na zlecenie mafii musi się ukrywać. Przyjaciel znajduje jej schronienie daleko od domu.

Kenton zgadza się pomóc kumplowi i przyjmuje Autumn do swojego domu, dając jej bezpieczne miejsce do ukrycia się. Niestety gdy dowiaduje się o profesji dziewczyny bardzo szybko ją osądza. Bo skoro wie czym ona się zajmuje, to przecież wie kim i jaka jest naprawdę… a tak naprawdę mężczyzna nie wie nic.

Relacja tej dwójki od samego początku nie jest łatwa. On na każdym kroku pokazuje jej jak nią pogardza a ona nie chce mu się przyznać, że praca jaką podjęła w nowym miejscu zamieszkania nie ma nic wspólnego z klubem. Od początku między tą dwójką iskrzy i ta część książki jest najlepsza. Szczególnie gdy Kenton zaczyna zabiegać o współlokatorkę, walczyć z jej oporem i burzyć jej mury. Później niestety robi się nudno i nijako. Brakuje pazura obu bohaterów. Końcówka natomiast to znowu skakanie po kolejnych miesiącach, od wydarzenia do wydarzenia. Niestety pozostawiło to u mnie pewien niedosyt. Brakowało mi tych charakternych postaci z pierwszej części książki.
Niemniej całą historia jest warta przeczytania, jako miła lektura z elementami humoru i sensacji.

Autumn
Autumn od...

Historia kolejnego mężczyzny z rodziny Mayson i Autumn, byłej striptizerki, ktora potrzebuje schronienia, gdyż jest jedynym świadkiem morderstwa. Mason to typowy samiec alfa, a Autumn to kobieta, która chce oderwać się od przeszłości i stereotypu pięknej lecz głupiej dziewczyny. Książka mi się podoba, szczególnie to, że główna bohaterka walczyła o siebie i nie dała sobą pomiatać

Fajna akcja, szybko sie czyta

Fajna akcja, szybko sie czyta

Jak zwykle świetnie czytało mi się książkę Pani Reynolds. Uwielbiam jej poczucie humoru, odważne i pyskate bohaterki w jej książkach i cudownych mężczyzn, którzy kochają swoje kobiety na zabój.
Tak mamy w tej części - Autumn pracuję w klubie ze striptizem. Nie jest to coś z czego jest dumna, ale pomaga jej opłacić szkołę i rachunki. Dziewczyna miała pecha widząc coś, czego nie powinna i w wyniku sytuacji musi wyjechać. Tak oto spotyka Kentona - twardziela i niesamowicie seksownego faceta, który ma jej pomóc.
Bardzo podobała mi się chemia między nimi oraz to jak Kenton zachowywał się w stosunku do Autumn. Był tak cudownie władczy i troskliwy i cierpliwy, że momentami brakowało mi słów. Z kolei Autumn z początku wydawała mi się spokojna, jednak bardzo szybko zmieniłam o niej zdanie. Była bardzo zadziorna, szalona i zabawna co widać w niektórych scenach. Ubawiłam się i to bardzo przez jej szalone pomysły.

Autumn jest piękną dziewczyną która nienawidzi swojej urody. Twierdzi że przez nią spotyka ją tylko nieszczęście. Dziewczyna wiele przeszła i pracuje jako striptizerka by móc skończyć szkołę pielęgniarską. Niestety podczas jej pracy dochodzi do morderstwa, którego jest świadkiem i cudem udaje się jej uciec. Ochroniarz klubu nocnego pragnie zapewnić dziewczynie bezpieczeństwo i wyprawia ją w podróż do jego przyjaciela u którego będzie bezpieczna. Spotykając Kentona nie zdaje sobie sprawy że mężczyzna jest bardzo przystojny jednak traktuje dziewczynę z góry wiedząc jaki jest jej zawód. Mimo to dziewczyna się nie zraża i postanawia go unikać znajdując prace jako pielęgniarka w miasteczku. Poznaje wielu przyjaciół.Jednak gdy Kenton przez przypadek dowiaduje się że nową pracą Autumn jest szpital a nie klub postanawia zacząć wszystko od nowa
poznając współlokatorkę która skradła mu serce od pierwszego wejrzenia. Książka chwilami smutna, chwilami zabawna a chwilami trzymająca w napięciu. Świetne love story ! Polecam

Assumption, jest jak dla mnie kolejną częścią serii "Until", która przedstawiła nam braci Mayson. W tej książce mamy do czynienia z ich kuzynem Kentonem, który pojawiał się w poprzednich powieściach. Prowadził firmę, w której pracował Nico, zajmującą się ściganiem, łapaniem przestępców i wymierzaniem sprawiedliwości, choć nie do końca legalnie. Szkoda, że jeszcze nie została przetłumaczona i wydana w języku polskim, ale mam nadzieję, że to nastąpi.
Autumn Freeman nienawidziła swojej przeszłości, która wywarła na niej wielką presję. Matka nie przyjmowała sprzeciwów, wszystko musiało być po jej myśli. Brała udział w wielu konkursach piękności, dlatego czuła, że jej uroda stała się dla niej przekleństwem . Przyzwyczajona do bycia na wystawie i wykorzystywania jej wyglądu. W wieku 16 lat zaszła w ciążę i została wyrzucona z domu, oddana pod opiekę innych osób, którzy zajmowali się trudnymi dziewczynami. Po urodzenia ślicznego chłopca, musiała go oddać do adopcji, bo tak zdecydowała matka. Zaczęła pracę w ekskluzywnym klubie ze striptizem, ponadto starała się ukończyć szkołę pielęgniarską. Na scenie pokazywała swoje piękno, choć w środku powoli umierała. Życie w Vegas było drogie, więc ta praca zapewniała jej byt. Mężczyźni widzieli w niej śliczny przedmiot, a kobiety konkurencję. Jeden wieczór w klubie, zadecydował o jej przyszłości. Strzelanina, śmierć kilku biznesmenów , zmusiły ją do nagłego opuszczenia miasta. Ze względu na niebezpieczeństwo poszukiwania jej przez mordercę, wyjechała do innego stanu. Przyjaciel zapewnił jej ochronę, wysyłając ją do kolegi.
Kenton Mayson wymagający i srogi szef, stał się niespodziewanie, ochroną dla wystraszonej Autumn. Ich znajomość nie zapowiadała się pomyślnie, ponieważ zbyt pochopnie wyrobił sobie o niej zdanie. Z czasem zrozumiał swój błąd, a przywiązanie się do jej obcości w domu, zmieniła szczęśliwego kawalera. Choć droga do pełnego związku była wyboista, to i tak warto było się postarać. Musiał przedrzeć się przez jej mury obronne, które wybudowała dla ochrony przed mężczyznami. Z zewnątrz była wojownikiem, choć w środku krucha. Starał się zapewnić jej pewne bezpieczeństwo i opiekę. Maysonowie chronią tych, których kochają. Niespodziewana strzelanina przed szpitalem, w którym pracowała Atumn, obudziła w nim gniew. Dzięki swoim powiązaniom, znalazł osobę, która postrzeliła jego dziewczynę.
Nigdy nie wiadomo co się wydarzy, więc w każdej chwili zachowujmy się tak, jakby to była ta ostatnia. Miłość uzdrawia, więc należy po nią sięgać i dzielić się z innymi.

Książka jest mega wciągająca!
Jak już zaczęłam to nie mogłam się oderwać zanim nie skończyłam;)
Ma w sobie wszystko co lubię: zaborczego samca alfa, stukniętą była, mafia, strach o życie ukochanej osoby, ciężkie przeżycia i oczywiście szczęśliwe zakończenie:D

Zdecydowanie polecam!

Książka jest mega wciągająca!
Jak już zaczęłam to nie mogłam się oderwać zanim nie skończyłam;)

Zdecydowanie polecam!

Jest w tej książce naprawdę wszystko co być powinno! Akcja, miłość, sex i szczęśliwe zakończenie. Bardzo mi się podobała i polecam serdecznie !

Super książka, którą czyta się niezwykle szybko. Zadziorna główna bohaterka i tajemniczy mężczyzna to mieszanka, która świetnie się sprawdza.
Polecam!

Polecam!