Nowa Huta. Przewodnik

Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
asenata

Mała książeczka, zmieści się w kieszeni czy damskiej torebce. Dziesiątki zdjęć z ciekawych i urokliwych miejsc w Nowej Hucie, fotografie archiwalne z czasu gdy powstawało miasto to dodatkowe walory przewodnika.Opisuje on niegdyś największa dzielnicę Krakowa, obecnie podzieloną na pięć jednostek administracyjnych – Czyżyny, Bieńczyce, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta. Opowiada o pradawnej i nieco bliższej historii tych ziem ale także tej najnowszej, którą tworzyli dzisiejsi mieszkańcy Nowej Huty. Opisuje zabytkowe budowle jak np. kościół i klasztor Cystersów w Mogile, zabytki architektury drewnianej, dwory i pałace czy forty i miasto zbudowane od zera w szczerym polu a zachwycające urbanistów z całego świata. Ze zdziwieniem dowiecie się jak wielu sławnych i znaczących dla historii i kultury Polski, ludzi było związanych z tymi terenami. Wśród nich Władysław Łokietek, Władysław Jagiełło, Hugo Kołłątaj, Tadeusz Kościuszko, Jan Matejko, Tadeusz Boy Żeleński, Wincenty Witos i wielu innych. Dzisiejsza Nowa Huta to wbrew potocznym przekonaniom nie szare blokowisko a miasto-ogród o szerokich, zadrzewionych ulicach, ogrodach wewnątrz osiedli, licznych parkach i unikatowych użytkach ekologicznych. Żyje się tutaj dobrze, wygodnie i spokojnie. Przewodnik proponuje osiem tras spacerowych, czas przejścia jednej to około 3 do 4 godzin. Trzecia trasa jest dłuższa więc można ją podzielić na dwa spacery. Przyjeżdżajcie do Nowej Huty, bierzcie udział w organizowanych tutaj imprezach, przychodźcie do teatrów, zwiedzajcie Nową Hutę, oczywiście z naszym przewodnikiem!. Na prawdę warto.

źródło opisu: http://etiuda.net/?p=productsMore&iProduct=233

źródło okładki: http://etiuda.net/?p=productsMore&iProduct=233

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!