Wyzwanie czytelnicze LC

Nasz przyjaciel delfin. Opowieści o zwierzętach.

Seria: Opowieści o zwierzętach.
Wydawnictwo: Siedmioróg
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
ZwykłaMatka

Bohaterowie przeżywają wspólnie różne przygody, czasem niebezpieczne, ale dzięki wzajemnej sympatii i trosce wszystko dobrze się kończy. Bajki są napisane językiem dostosowanym do najmłodszych czytelników i pięknie, kolorowo zilustrowane.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/nasz-przyjaciel-delfin-opowie...(?)

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/nasz-przyjaciel-delfin-opowie...»

ZwykłaMatka | 2015-11-02
Przeczytana: 20 października 2015

Jest to książeczka lekka, łatwa i przyjemna. Jedna z kilku części serii "Opowieści o zwierzętach".
Moją uwagę przykuły fantastyczne kolory i ilustracje, które zajmują całe strony publikacji. Tekstu jest mało, dzięki czemu młodsze dzieci nie zdążą się znudzić podczas czytania. Myślę, że jest to tytuł odpowiedni dla dwu-trzylatków. Oczywiście starsze dzieci jak najbardziej też mogą być zainteresowane. Zwłaszcza takie, jak moja córka, które właśnie zaczęły samodzielnie czytać!
Historie o zwierzętach lubią chyba wszystkie maluchy. Tu mamy opowiadanie o delfinku, którego poznają Julka i Krzyś podczas wakacji nad morzem. Szybko się z nim zaprzyjaźniają, a delfinek okazuje się nie tylko wspaniałym kompanem do zabawy, ale też doskonałym ratownikiem :)
Przyjemna lektura, która na pewno spodoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

Alicja | 2016-02-15
Khaleesi | 2015-11-03
Na półkach: Przeczytane, Dla synków
Przeczytana: 03 listopada 2015
Anna_R | 2016-03-16