8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Polska Południe-Północ w 30 dni
Podróż po Polsce, Polska
Hubert

Opis wydawcy: Książka podróżnicza jakiej jeszcze nie było! Opis pieszej wyprawy przez Polskę od południowego krańca (Opołonek w Bieszczadach) do północnego (Jastrzębia Góra). Lekki, świeży, dynamiczny styl sprawia, że trudno się oderwać od opisów przygód, ludzi, miejsc i przemyśleń związanych z wyprawą, a czasem zupełnie od niej oderwanych. Do tego wiele ciekawostek historycznych,...

Opis wydawcy:

Książka podróżnicza jakiej jeszcze nie było! Opis pieszej wyprawy przez Polskę od południowego krańca (Opołonek w Bieszczadach) do północnego (Jastrzębia Góra). Lekki, świeży, dynamiczny styl sprawia, że trudno się oderwać od opisów przygód, ludzi, miejsc i przemyśleń związanych z wyprawą, a czasem zupełnie od niej oderwanych. Do tego wiele ciekawostek historycznych, geograficznych i etnograficznych oraz rekomendacje miejsc szczególnie wartych odwiedzenia ? niektóre znane, inne daleko od utartych szlaków.

Patronem książki jest Marek Kamiński, podróżnik i polarnik, który napisał o niej: ?Świetna opowieść! Podczas własnej wędrówki do Santiago z zainteresowaniem prześledziłem losy autorów, którzy postanowili na chwilę oderwać się od cywilizowanego świata. Wyruszyli ku własnym marzeniom i przemierzyli całą Polskę. Z poczuciem humoru opisują bliskie mi zjawisko drogi, pokazując, jak fascynująca, pełna przygód, a zarazem trudna może ona być. Udowadniają, że nie trzeba jechać na koniec świata, aby dokonać niesamowitych odkryć. Wystarczy odrobina ciekawości połączonej z pomysłowością. Książka stanowi również świetny przewodnik po Polsce, który prowadzi czytelnika po dotąd nieznanych zakątkach naszego kraju. Autorzy pokazują, że warto podążać za marzeniami! Szczerze polecam!

źródło opisu: www.rozpisani.pl

źródło okładki: www.rozpisani.pl

nextdooralice | 2017-01-02

Jak miło, że może powstać coś niekomercyjnego i tak dobrego - ni to przewodnik ni opowieść o Polsce i ludziach. Polecam, fajne anegdotki a przede wszystkim bardzo praktyczne i przydatne wskazówki, jak zwiedzić nasz piękny kraj w bardzo nietypowy sposób.

Kosz_z_Książkami | 2016-05-04

Jaka byłaby Wasza pierwsza myśl, gdyby ktoś zaproponował Wam wyprawę przez kraj zaczynając od punktu wysuniętego najbardziej na południu do punktu położonego najdalej na północy i to w ciągu zaledwie trzydziestu dni? Osobiście powiedziałabym: „Szaleństwo!” i porzuciła dalsze rozważania nad tego typu projektem. Jednak jak się okazuje nie miałabym racji. Choć nie tylko o własnych stopach, ale także korzystając z innych środków lokomocji taka wyprawa została zrealizowana. Co można zobaczyć w ciągu trzydziestu dni wędrówki przez nasz ojczysty kraj? Jakie przygody niosła ze sobą taka wyprawa? A przede wszystkim czy była ona czymś więcej niż „zaliczeniem” na czas wytyczonej wcześniej trasy? Jeżeli choć trochę Was to zaintrygowało zapraszam do wspólnej lektury dziennika z podróży i przewodnika po trasie pokonanej podczas projektu Polska Południe-Północ w 30 dni.

Książka, tak jak można przeczytać na okładce, stanowi dziennik i przewodnik z wyprawy, nie jest to jednak wyłącznie sucha...