Zagubieni w czasie

Kazimierz Kiljan Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf fantasy, science fiction
Wydawnictwo Poligraf
2015-10-15
2015-10-15

"ZAGUBIENI W CZASIE" - SERIA Trudna miłość tom 4 - KAZIMIERZ KILJAN.

Książka ta, to ostatnia część tej serii. Różni się nieco od poprzednich. Choć ma wiele wspólnego
z trzecią odsłoną o trudnej miłości. Jest bardzo zagadkowa i choć prawie 1/3 książki wydaje się, że obija się o fantastykę, jednak taka nie jest. Niech WAS to nie zrazi, bo później bardzo się ładnie rozwija i zaskakuje. Opowiada o zaskakującym spotkaniu. Miłość można spotkać w różnych okolicznościach. Zaskakująca opowieść, choć na początku chciałam zrezygnować, to nie żałuję, ponieważ straciłabym świetną książkę.
Lektorka bardzo dobra. Polecam także i tę wersję.

OCENA 09/10
29/24 ( 11/02)/ OBYCZAJ 19/24
ilość stron: 220
DATA wyd: 15.10.2015
czas przewidziany czytania: 3 h 40 min.
Czas słuchania: 05 h 40 min
LEKTORZY: Piotr Makarski
Anastazja
Skończona 22.02.2024 (słuchana)

"ZAGUBIENI W CZASIE" - SERIA Trudna miłość tom 4 - KAZIMIERZ KILJAN.

Głównego bohatera poznałam ma na imię Jakub pewnego poranka budzi się w swoim mieszkaniu zupełnie sam na tym świecie.
Czuje osamotnienia,nie widzi sensu dalszego istnienia.
Wszystkie dotychczasowe wartości przestają się liczyć.
W nocy prześladuje mężczyznę dziwny sen,w którym pojawia się tajemnicza kobieta w czerni na czarno ubrana stojąca niczym posąg na końcu ulicy.
Jednak po przebudzeniu odczuwa jej zapach subtelną woń lawendy.
Historia ujmującą,mądra opisana w ciekawy sposób porusza do głębi serca mojego,autor Kijlan po raz kolejny mnie zaskakuje swym piórem genialnym,cudownym potrafi napisać pięknie swą powieść.
Fabuła ciekawa,zaskakujące zwroty akcji i trzymała mnie w mocnym napięciu bez przerwy nie rozczarował mnie autor tym razem z każdą przeczytaną pisarza lekturą pragnę więcej przeczytać jego książek.
Bohaterowie ciekawi w tej książce.
Pelno tu emocji prawdziwych,życiowych targały mężczyznę Jakuba,opowieść to o upragnionej,wielkiej miłości,przyjaźni,o samotności,niezwykłych zdarzeń.
Książka przepełniona ludzkimi dramatami,rozterkami życia i nadziei.
Nadzieję trzeba zawsze mieć przy niej trwać,nadzieja doda siły i każe pokonywać bohaterowi wewnętrzne jego słabości.
Wzruszona jestem tą książką bardzo,zakończenie niesamowicie,zaskoczyło mnie,na końcu lektury płakałam.
Przyjemność z przeczytanej lektury tej wyjątkowej,pięknej i poruszającej miałam.

Czuje osamotnienia,nie widzi sensu dalszego istnienia.
Wszystkie dotychczasowe wartości przestają się liczyć.

Zaciekawił mnie pomysł na pokazanie postapokaliptycznej wizji świata. Zapewne każdy z nas kiedyś się zastanawiał jak by to było zostać jedynym żywym człowiekiem na świecie. Główny bohater budzi się któregoś poranka i okazuje się, że nie ma żadnego żywego stworzenia. A może jednak nie?
Pomysł ciekawy i czytałem z dużym zainteresowaniem. Polecam.

Pomysł ciekawy i czytałem z dużym zainteresowaniem. Polecam.

Jest to książka wyjątkowa w pewien sposób magiczna. Ukazuje jak ważne jest, by spędzać czas ze sobą nie tracąc go na rzeczy zbędne. Ciężko powiedzieć o niej coś więcej, by nie zdradzić zbyt wiele. Po prostu polecam ją przeczytać. Urzekła mnie historia Natalii i Jakuba do tego stopnia, że na koniec popłakałam się.

Kuuurcze , co by tu powiedzieć jak dla mnie suuper naprawdę książka budzi wiele moich uczuć i emocji natomiast znowu nie można powiedzieć za dużo, Lubie Natalie i Jakuba sprawdźcie czy ich tez polubicie , Pan Piotr Makaski świetnie przeczytał mi tę książkę

Co byś zrobił gdybyś pewnego dnia obudził się i spostrzegł, że na świecie poza tobą nie ma innych istot żywych, zostałeś całkiem sam w świecie spowitym w ciszę... Właśnie przed takim dylematem stanął Jakub bohater powieści Kazimierza Kiljana "Zagubieni w czasie". Razem z nim poznajemy na nowo otaczający go świat, w który nasz bohater próbuje ponownie ułożyć sobie życie i zmierzyć się nie tylko z problemami bytowymi, ale także z problemami egzystencjalnymi: poczuciem obezwładniającej samotności oraz potrzebą bliskości.
"Zagubieni w czasie" to również opowieść o miłości, miłości która wymyka się poza granice ludzkiej percepcji. Ten wątek był dla mnie delikatnie przerysowany, może nie jestem zbytnią romantyczką, ale cóż - dla każdego coś innego :)
Nie będę zdradzać więcej szczegółów, myślę że powieść jest warta uwagi. Czyta się ją przyjemnie, gdyż autor zastosował narracje pierwszoosobową, mamy więc okazję śledzić wydarzenia oczami bohatera. Mi osobiście bardzo odpowiada taki sposób pisania, gdzie mogę niemal utożsamić się z bohaterem. Akcja wydarzeń, może nie jest zabójczo szybka, ale mamy tu kilka ciekawych zwrotów akcji.

• BookBeat
  • Prawdziwe Historie
  • Obyczaj
  • Książki poruszające

Dodaj cytat z książki Zagubieni w czasie