Sięgając po szczęście

Wydawnictwo Poligraf
2019-03-29
2019-03-29

"SIEGAJĄC PO SZCZĘŚCIE" - SERIA Trudna miłość tom 2 - KAZIMIERZ KILJAN
Książka choć to drugi tom serii, to ma nowych bohaterów, ale łączy ich jedno: temat trudna miłość.
Małgorzata to kobieta po przejściach, choć wydawało się, że ma udane życie. Wyszła za mąż z miłości, jednak mąż się okazał wiarołomny i odszedł do młodszej kobiety. Za namową przyjaciółek jedzie do ośrodka, w którym jest SPA. Korzysta tam z różnych atrakcji także "zakazanego" masażu. Jakiego to już sami się musicie przekonać.
Kiedy wraca ze SPA, na progu już się rozpoczynają problemy, Małgorzata nie ma łatwo. Na szczęście ma koło siebie oddane przyjaciółki. Wszystko się zmienia kiedy nachodzi Małgorzatę jej były/obecny ( bo nie mają rozwodu) mąż, a na dodatek psuje się pralka.
Nie będę więcej odkrywać, musicie sami sięgnąć po książkę, jest bardzo fajna wersja audio, którą polecam.
Naprawdę warto. To też przez to idzie u mnie punkt do góry. Są następne części i one też wkrótce wpadną na stronkę. Piszcie czy mieliście jakiekolwiek spotkanie z autorem, bo nie jest aż tak popularny, a szkoda, ponieważ książki jego są oparte na faktach i mają tematy bardzo życiowe.

OCENA 08/10
27/24 ( 09/02)/ OBYCZAJ 17/24
ilość stron: 336
DATA I wyd: 29.03.2019
DATA wznowienia wyd:: 24.01.2024
czas przewidziany czytania: 5 h 36 min.
Czas słuchania: 07 h 58 min
LEKTORZY: Hanna Chojnacka-Gościniak
Anastazja
Skończona 20.02.2024 (słuchana)

"SIEGAJĄC PO SZCZĘŚCIE" - SERIA Trudna miłość tom 2 - KAZIMIERZ KILJAN

To badzo ladna książka , miłość naprawdę może przyjść niespodziewanie , nie bardzo wiem co napisać by wam nie zdradzić jednak zgodzę się z szalonymczytelnikem , ponieważ jesteśmy rodziną takie emocje nas dotknęły. Takie historie nie zdarzają się tylko w książce. POLECAM

Jest to pozycja wyłącznie dla dorosłych czytelników. To piękna, wzruszająca, chwytająca za serce i chwilami zaskakująca oraz zdecydowanie niebanalna książka. Jest mi szczególnie bliska, gdyż losy jednego z bohaterów w pewien sposób dzieli ktoś mi bliski, więc wiem jakie towarzyszą takim przeżyciom emocje i niestety nie rzadko dzieje się tak nie tylko w książkach czy na szklanym ekranie. POLECAM.

Na półkach: , , , , , , ,

Z prozą Kazimierza Kiljana spędzałam swój czas już kilkakrotnie. Po „Bukiecie chabrów” oraz „Znajdę Cię wszędzie” przyszedł czas na najnowszą książkę autora, czyli „Sięgając po szczęście”. Jest to pozycja przeznaczona wyłącznie dla dorosłych czytelników.

Bohaterką powieści jest dobiegająca pięćdziesiątki Małgorzata, która powoli staje na nogi po rozwodzie ze zdradzającym ją mężem. Aby nieco ułatwić sobie nowy start, kobieta postanawia udać się na urlop nad polskie morze. Niestety nie wszystko układa się po myśli Małgosi w związku z czym przeżywa ona różne perypetie, o których dowiecie się z kart książki.

Opowieść snuta przez autora jest wielowątkowa i niesie w sobie sporą dawkę życiowych refleksji. Postać Małgorzaty ukazuje nam kobietę, która pomimo bolesnych życiowych przejść i niemałego bagażu doświadczeń wciąż chce kochać i być kochaną i akceptowaną ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami oraz nawet najgłębiej skrywanymi pragnieniami.

Kazimierz Kiljan w sposób subtelny, a jednocześnie wyrazisty pokazuje czytelnikom, iż na szukanie, a co ważniejsze doświadczanie szczęścia, wewnętrznego zadowolenia i spełnienia nigdy nie jest za późno.

W swojej najnowszej powieści autor, przez opisywane sytuacje, dostarcza czytelnikom całą gamę różnorodnych emocji. Od uśmiechu w zabawnych momentach, poprzez chwile wzruszeń, czy refleksji, gdy Małgorzata snuje swe przemyślenia odnośnie różnych życiowych kwestii.

Zaznaczyć również należy, iż w książce tej znajduje się sporo pikantnych momentów, dlatego też, jak wspominałam Wam już wcześniej jest to lektura przeznaczona tylko dla osób dorosłych.

Ze swojej strony polecam Wam tę pozycję, ponieważ mimo swojej pozornej lekkości niesie ona w sobie głębsze przesłanie, a postacie, w które pisarz tchnął życie są nietuzinkowe i intrygujące. Zaś koleje losu, jakimi prowadzi swoich bohaterów autor są bardzo bliskie prawdziwemu życiu, przez co możemy je bez większych problemów odnieść do własnej codzienności.

Zatem bez zbędnego wahania sięgajcie po szczęście, którym poprzez karty swojej książki dzieli się z Wami Kazimierz Kiljan.

Dodam jeszcze tylko, iż Książkowo czyta miało przyjemność objąć patronatem medialnym niniejszą powieść.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Przyjemnie się czyta, choć zakończenie jakieś takie.... 🙈

Przyjemnie się czyta, choć zakończenie jakieś takie.... 🙈

ciekawa naracja,dobrze się czyta,idealna książka na wolny czas,polecam

ciekawa naracja,dobrze się czyta,idealna książka na wolny czas,polecam

Przyjemna poczytajka na weekend...Polecam.

Przyjemna poczytajka na weekend...Polecam.

• BookBeat
  • Obyczaj
  • @ SZUKAM PILNIE (za te wymienię moje z półki: sprzedam)
  • Czekam na epub
  • Nowości 2019

Dodaj cytat z książki Sięgając po szczęście