Fistaszki zebrane 1975-1976

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Cykl: Fistaszki zebrane (tom 13)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Complete Peanuts: 1975 to 1976
humor
komiksy
Snoopy

Kiedy historia Fistaszków osiąga półmetek, rodzina Snoopy’ego powiększa się o brata Spike’a, siostrę Belle, a nawet siostrzeńca. Ponadto w tym tomie pojawia się trójkąt miłosny pomiędzy Linusem, Snoopym i Truflą, Peppermint Patty zaś startuje w wyścigu lotniczym i zapisuje się do szkoły dla psów. Charlie poznaje swego baseballowego idola, Joego Shlabotnika, a Marcie zyskuje natrętnego adoratora. Dowiadujemy się też, jaki los spotyka gadający budynek szkolny.

źródło opisu: nk.com.pl

źródło okładki: nk.com.pl

Eliza | 2016-12-18
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Zabawne i ciekawe. Nie sądziłam że przeczytam tak szybko.
Ogromnie podoba mi się forma wydania.

giera | 2016-02-24

ilka dni temu skończyłem powtórną lekturę ostatniego wydanego tomu Fistaszków zebranych, który obejmuje paski „z gazet codziennych i weekendowych” z lat 1975-1976. Miałem nadzieję, że zajmie mi to trochę więcej czasu. Liczyłem, że jak będę „oszczędzał”, czyli czytał nie więcej niż jedną stronę dziennie, to starczy mi do kwietnia. Nie udało się. Przez najbliższe miesiące (aż do maja!) będę musiał ćwiczyć cierpliwość. Wszystkiemu winna jest oficyna Nasza Księgarnia, która wydaje tylko (TYLKO!) dwa tomy w roku – w maju i październiku. Pewnie, aby jakoś przetrwać do maja, to zdejmę z półki, któryś z poprzednich komiksów.

(...) w niektórych postaciach „widzę” siebie. Mam słabość głównie do: Lucille ‘Lucy’ van Pelt, Linusa van Pelt, Patrici ‘Peppermint Patty’ Reichardt, Woodstocka, Pig-Pena i Marcie. To się oczywiście zmienia, zależy od konkretnego tomu, czasu i mojego nastroju. Lista bohaterów pierwszoplanowych, drugoplanowych i epizodycznych jest długa, można wybierać i przebierać....

TOP5 prezentów na Gwiazdkę (na siedmiu podstronach)

Początek grudnia to ostatni dzwonek na przemyślane prezenty Gwiazdkowe. Potem następuje szał zakupów i w koszykach lądują dziwne rzeczy. Aby oszczędzić Wam czasu, a Waszym bliskim rozczarowań z nieudanego podarunku przygotowaliśmy zestawienie książek polecanych przez nas pod choinkę. Każdy znajdzie coś dla siebie!