Spotkania z przyrodą. Rośliny

MrGwyn

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ida | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Wydawca już na pierwszych stronicach informuje nas, że przewodnik powstał z myślą o tych, którzy lubią odpoczywać wędrując po lasach, łąkach, miedzach, polach, zagajnikach, nadrzecznych skarpach zaroślach oraz innych ciekawych miejscach. Lubią obserwować otoczenie, a zwłaszcza rozpoznawać i umieć nazwać napotkane rośliny. Po prostu kochają przyrodę.
Rozpoczynamy wstępem, a w nim skondensowana wiedza na temat budowy rośliny, kształtów liści, typów kwiatostanów oraz owoców. Wszystko przepięknie zilustrowane. Rysunki przywodzą na myśl lata szkolne, a więc dla niektórych powtórka, a dla innych wspomnienie młodości. ;)
Świetny pomysł dotyczy podziału kolorystycznego opisanych roślin. Na brzegu każdej strony znajdziemy barwę, w jakiej kwitną nasze roślinki. Są więc strony z kolorem żółtym, czerwonym, niebieskim, białym.

Każda roślina ma swoją łacińską nazwę, opis, informacje o czasie kwitnienia, miejscach występowania oraz ciekawostkę na swój temat. Do tego oczywiście wspaniałe zdjęcia,...