Najnowsze artykuły
- ArtykułyFestiwal Literatury Azjatyckiej w Warszawie – listopadowe wydarzenie pełne kulturalnych atrakcjiLubimyCzytać4
- ArtykułyZmarł jeden z najważniejszych arabskich pisarzy. Mówił o sobie jako o „Palestyńczyku z wyboru”Anna Sierant2
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Cicha lokatorka” Clémence MichallonLubimyCzytać1
- ArtykułyWybrano debiut roku. Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza dla Grzegorza BogdałaKonrad Wrzesiński1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Zbigniew Nawara
4
6,7/10
Pisze książki: flora i fauna, nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Zbigniew Nawara jest absolwentem Wydziału Nauk Przyrodniczych oraz Studium Geografii dla Nauczycieli na Uniwersytecie Wrocławskim. Od lat zajmuje się ochroną przyrody w Polsce oraz propagowaniem krajoznawstwa wśród młodzieży. Jest autorem znakomitych zdjęć przyrodniczych uwieczniających florę i krajobrazy polskie. Pracuje jako nauczyciel biologii i geografii w szkole gimnazjalnej.
6,7/10średnia ocena książek autora
29 przeczytało książki autora
37 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Spotkania z przyrodą. Rośliny
Inga Szwedler, Zbigniew Nawara
8,0 z 4 ocen
10 czytelników 1 opinia
2007
Rośliny chronione w Polsce. Encyklopedia kieszonkowa
Zbigniew Nawara, Paweł Sendecki
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
1999
Najnowsze opinie o książkach autora
Rośliny łąkowe Zbigniew Nawara
6,8
Ojej, jak na rośliny łąkowe to tu brakuje mnóstwa pozycji. Daje 1/10 tylko dlatego, że opisy roślin są słabe - na podstawie tych opisów nie sposób rozróżnić rośliny co do gatunku. Autor podaje kilka gatunków jednego rodzaju i te cechy...o zgrozo wcale nie wykluczają się. Opis jednego gatunku nijak ma się do drugiego, a jeżeli rośliny są podobne...Jestem na nie.
Spotkania z przyrodą. Rośliny Inga Szwedler
8,0
Wydawca już na pierwszych stronicach informuje nas, że przewodnik powstał z myślą o tych, którzy lubią odpoczywać wędrując po lasach, łąkach, miedzach, polach, zagajnikach, nadrzecznych skarpach zaroślach oraz innych ciekawych miejscach. Lubią obserwować otoczenie, a zwłaszcza rozpoznawać i umieć nazwać napotkane rośliny. Po prostu kochają przyrodę.
Rozpoczynamy wstępem, a w nim skondensowana wiedza na temat budowy rośliny, kształtów liści, typów kwiatostanów oraz owoców. Wszystko przepięknie zilustrowane. Rysunki przywodzą na myśl lata szkolne, a więc dla niektórych powtórka, a dla innych wspomnienie młodości. ;)
Świetny pomysł dotyczy podziału kolorystycznego opisanych roślin. Na brzegu każdej strony znajdziemy barwę, w jakiej kwitną nasze roślinki. Są więc strony z kolorem żółtym, czerwonym, niebieskim, białym.
Każda roślina ma swoją łacińską nazwę, opis, informacje o czasie kwitnienia, miejscach występowania oraz ciekawostkę na swój temat. Do tego oczywiście wspaniałe zdjęcia, na których niejednokrotnie rozpoznacie kwiaty, widziane na co dzień, przed domem, blokiem, w parku czy na pobliskim skwerze. Wszystko to jest dookoła nas, ale nie zawsze potrafimy nazwać takie rośliny i właściwie niewiele o nich wiemy.