Speculo

Wydawnictwo: Novae Res
fantastyka, fantasy
Louise

Daniel jest bardzo ambitnym młodzieńcem – rozwija się i nie pozwala, by czas przelatywał mu między palcami. Jego plany na przyszłość zupełnie nie dotyczą tego, z czym stykają się jego rówieśnicy – nie zamierza wybierać między podjęciem pracy a pójściem na studia. Gdy znajduje księgę niepodobną do tych, które widział do tej pory, może przeżyć przygodę na miarę swoich planów. Razem z...

Razem z przyjaciółmi dostaje się w zupełnie nowe miejsce, gdzie muszą zmierzyć się z prześladowaniem ze strony Cesarza i dotrzeć do ludzi, którzy sprzeciwiają się jego władzy. Jak wymkną się wojsku i czy uda im się odnaleźć rebeliantów? Czy znajdą w sobie dość odwagi, by stanąć do walki i wypełnić misję, której nikt inny nie może podjąć?

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=speculo,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=speculo,druk

Krzysztof | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Nie przepadam za fantastyką młodzieżową. Jednak jestem pod wrażeniem młodego autora. Gratuluje!

homer | 2018-02-21
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Książka wyjątkowo nudna, ledwo dotrwałem do końca. Autor chyba chciał naśladować "Opowieści z Narnii" i twórczość J.R.R. Tolkiena, ale zdecydowanie nie wyszło. Postacie poznane podczas czytania lektury są po prostu płytkie, a świat przedstawiony w utworze jest bardzo ograniczony i nie zachwyca ani stylem literackim, ani różnorodnością. Zero innowacji, chyba nie warto się fatygować i lepiej poświęcić czas na przeczytanie bardziej ambitnych książek.

matichol96 | 2017-01-15

Nie, po prostu nie

czytamcałyczas | 2016-10-11

Z autografem autorem,jest fakt nie dla mnie osobiście.Ale dla całej biblioteki,super młody a tak super pisze.
Ma talent,żeby nie było to będzie nie obiektywnie.Fantasty,to mój konik i pasja.I staram,się te pasję jak najbardziej wykorzystywać.
A główny bohater,gra w piłkę uczy się do matury...i trafia w dziwną krainę.
Walczy,wraz z przyjaciółmi z potworami.
Walk,było tam sporo :-) strzelanie z łuku, a i owszem.
Magii według mnie tak sobie.Ale ogólnie bardzo dobrze wyszło.

Van382 | 2016-01-27

„Speculo” jest debiutancką książką młodego - zaledwie 17 letniego polskiego pisarza - Tomasza Sobanii. Jest to dzieło z gatunku fantasy, które pojawiło się na półkach w 2015 roku za przyczyną wydawnictwa NOVAE RES z Gdyni.
Początek książki nie zapowiada niczego nadzwyczajnego; młody chłopak o imieniu Daniel, mieszkaniec niewielkiego miasta, jak wielu jego rówieśników interesuje się sportem. Rozpoczyna wakacje wraz z dwójka przyjaciół- Oliwią i Kamilem. Szybko jednak odkrywają, że nie będzie to zwykła przerwa w nauce. Poczynając od tego momentu w historii „Speculo” śmiało możemy powiedzieć, że autor rozwija skrzydła. Nasi bohaterowie odkrywają stara piwnicę z masą książek, a także tajemne przejście, gdzie znajdują przedmiot który raz na zawsze zmieni ich życie. Gdy za pomocą tajemniczej księgi troje przyjaciół przenosi się do innego, dzikiego i niezbadanego świata, akcja nabiera tempa. Nastolatkowie przedzierają się przez dżungle, spotykają plemiona kanibali i niejednokrotnie...

Pisane_Myślami | 2015-10-07

"...droga do celu może nauczyć wiele więcej niż samo jego osiągnięcie."

"Od problemów się nie ucieka, trzeba się z nimi zmierzyć, a wtedy przy odrobinie wytrwałości zwycięstwo jest jedynie kwestią czasu."

"Czekać na lepszy moment? Zapewniam Was, że on nie nadejdzie. Jest jedynie tu i teraz, i szansa, którą mamy w swoich rękach."

Daniel nie cierpi marnowania czasu, więc opracował już plan na tegoroczne wakacje. Jednak jego marzenia dotyczące lata zostają przerwane, gdy odkrywając wraz z przyjacielem i dziewczyną z klasy, starą księgę, zostają przez nią wciągnięci. Chłopak traktuje te zdarzenie jak okazję do przygody, o której będzie mógł opowiadać, jak już wróci do rzeczywistości. Gdy w trójkę zostaną porwani do pewnej osady, Daniel zrozumie, że najbliższy czas nie będzie należał do najbezpieczniejszych, i że musi dbać nie tylko o siebie, ale i Kamila z Oliwią.

Co ma do zaoferowania miejsce z księgi? Czy trójce nastolatków uda się powrócić do swojego świata? Czy zabijanie...