Konungowie - 2 - Wojownicy nicości

Konungar: Les guerriers du néant
fantasy, fantastyka, wikingowie
komiksy
karollllllla

Drugi tom opowieści fantasy rozgrywającej się w pełnym potworów i czarów uniwersum wzorowanym na świecie średniowiecznych wikingów. Po zawarciu pokoju między konungiem Rildrigiem a jego bratem Sigvaldem wydaje się, że dobiegła kresu wojna domowa w położonym na dalekiej północy państwie Alstavik. Siły sprzymierzeńców szykują się do walki z hordami centaurów oraz flotą celtyckiego ludu Mog...

Po zawarciu pokoju między konungiem Rildrigiem a jego bratem Sigvaldem wydaje się, że dobiegła kresu wojna domowa w położonym na dalekiej północy państwie Alstavik. Siły sprzymierzeńców szykują się do walki z hordami centaurów oraz flotą celtyckiego ludu Mog Ruith. Równocześnie Hilmar, nadworny czarownik Rildriga, szykuje armię bezlitosnych berserków, którzy mają wspomóc obrońców Alstaviku. Czy jednak Hilmar naprawdę działa dla dobra państwa? Czy między królewskimi braćmi rzeczywiście zapanowała szczera zgoda? I czy centaury są tak krwawymi potworami, jak twierdzą krążące o nich opowieści? Nad Alstavikiem gromadzą się ciemne chmury, a istnieje niewielu ludzi, którzy będą potrafili przeciwstawić się niebezpieczeństwom zagrażającym królestwu Północy.

Opowieść napisał belgijski scenarzysta Sylvain Runberg, współtwórca kilkudziesięciu serii SF, fantasy, historycznych, kryminalnych i innych. Rysunki są dziełem chińskiego grafika Juzhena, który wcześniej ilustrował kilka cykli dla wydawców amerykańskich.

źródło opisu: Egmont Polska, 2015

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/

Michał | 2018-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Wiązałem duże nadzieje z tą serią. Niestety pomimo, że pierwszy tom ocenił bym jako bardzo dobry, to poziom kolejnych już mnie nie zachwycił, a i oczekiwania malały. Czytałem serię ciągiem wiec ocena dotyczy bardziej serii, aniżeli poszczególnych tomów. Na poziomie graficznym pozytywnie mnie zaskoczył, jednakże im głębiej w las tym ciemniej. Ewidentnie czegoś brakowało.

Sama koncepcja fabuły jest wciągająca, jednakże została maksymalnie spłycona i uproszczona. Myślę, że to konsekwencja wprowadzenia zbyt wielu wątków jak na 3-tomowy cykl. Na plus zasługuje sprawnie prowadzona narracja w dwóch liniach czasowych. Minusem jest wprowadzenie zbyt dużej ilości bohaterów mających wpływ na to co dzieje się w tym universum. Potencjał żadnej z postaci nie został należycie wykorzystany.

czechu | 2015-11-26

Lepsza niż cześć pierwsza ale nadal jest to przeciętny komiks.

Hari_Seldon | 2015-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 października 2015

Przeciętnego fantasy ciąg dalszy. Na czas powrotu centaurów pomiędzy wojującym braćmi zapada rozejm, ale tak naprawdę pokój jest jedynie pozorny. Komiks ma właściwie wszystkie wady poprzedniego tomu - chaotycznie i drętwo opowiedziana historia, rysunki efektowne, ale beznadziejne pokazujące bohaterów – tutaj miałem problemy nawet problemy z odróżnieniem człowieka od centaura. Także całkiem ciekawy pomysł na nową tajną broń wypada strasznie blado – normalnie byłby to bardzo mocny akcent, ale niestety tutaj strasznie się rozmywa przez ogólną niechlujność komiksu. Ogólnie nic ciekawego, ale da się przeczytać bez bólu.