Budgie. Pierwsze Trzy Albumy

Wydawnictwo: Kagra
Budgie's first three albums
Budgie, metal, heavy metal, NWOBHM
Casthaluth

Walijski zespół Budgie miał znaczący, choć często niedoceniany wkład w rozwój i zdefiniowanie ciężkiego rocka oraz metalu. W składzie z Burke’em Shelleyem, Tonym Bourge’em i Rayem Phillipsem grupa ta w latach 1971-1973 nagrała w wiejskim studiu Rockfield nieopodal miasta Monmouth trzy albumy – Budgie, Squawk i Never Turn Your Back On A Friend – które, choć zrealizowane niewielkim kosztem,...

W składzie z Burke’em Shelleyem, Tonym Bourge’em i Rayem Phillipsem grupa ta w latach 1971-1973 nagrała w wiejskim studiu Rockfield nieopodal miasta Monmouth trzy albumy – Budgie, Squawk i Never Turn Your Back On A Friend – które, choć zrealizowane niewielkim kosztem, zainspirować miały w kolejnej dekadzie tak wpływowe zespoły wagi ciężkiej, jak Megadeth, Metallica i Soundgarden.

Oczywiście po tych trzech albumach Budgie nie zaprzestało kariery, w późniejszych latach rozwinęło ją zwłaszcza w Ameryce Północnej, ale w opinii wielu fanów to właśnie te trzy płyty, nagrane w składzie Shelley/Bourge/Phillips uznawane są za klasyczne i najlepsze.

Mam nadzieję, że niniejszy, skromny tom, traktujący o wczesnych latach działalności Budgie będzie równie pasjonujący, co muzyka zawarta na tych płytach.

źródło opisu: www.kagra.com.pl

źródło okładki: www.kagra.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!