8360192138
poradniki
Siuks

Wielki atlas roślin miododajnych Zbigniewa Kołtowskiego to książka niezwykła. Po raz pierwszy w historii polskiego i europejskiego pszczelarstwa mamy okazję zobaczyć - zebraną w jednym tomie - tak przepiękną ekspozycję fotograficzną setek roślin, które dla pszczół stanowią źródło życia i nadają sens ich cierpliwej pracy. Ten album dotyka także wartości uniwersalnych. Bo przecież istotą rzemiosła pszczelarskiego -uprawianego przez człowieka - jest różnorodność i potęga Przyrody. Kto chociaż raz widział z bliska krzątające się w ulu pszczoły lub obserwował ich niestrudzony wysiłek zbierania pyłku i nektaru wśród kwiatów na polach i w lasach, ten wie, o czym mówię. Nie ma już dzisiaj prawie bezkresnych ugorów i pierwotnych puszcz, a mimo to pszczoły trwają niezmiennie od 80 milionów lat. l ciągle dają nam, ludzkości, gwarancje na przetrwanie. Bez ich żmudnej misji związanej z zapylaniem przeważająca część zasobów światowej flory musiałaby zginąć lub ulec nieuchronnie degradacji, l o tym także - w symboliczny sposób - opowiada ta książka.Wielki atlas roślin miododajnych to podręcznik i przewodnik zarazem. Nie tylko dla pszczelarzy. Jestem pewien, że żaden miłośnik przyrody nie przejdzie obojętnie obok tego wydawnictwa.Maciej Rysiewicz

źródło opisu: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita S.A.

źródło okładki: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita S.A.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!