Sweep in Peace

Okładka książki Sweep in Peace Ilona Andrews
Okładka książki Sweep in Peace
Ilona Andrews Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Innkeeper Chronicles (tom 2) fantasy, science fiction
Innkeeper Chronicles (tom 2)
Sweep in Peace
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-11-13
2015-11-13
fantasy science fiction urban fantasy ilona andrews

W drugim tomie dużo się dzieje, zajazd przyjmuje dużo więcej gości i to jeszcze jakich.
Niebezpieczni, to mało powiedziane.
Mega.

Niebezpieczni, to mało powiedziane.
Mega.

Akcja tej książki rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach z pierwszego tomu.

Dina wbrew sobie tęskni za Seanem i cały czas o nim myśli, zajazd uparcie pozostaje bez gości i dziewczyna się po prostu nudzi...

Ale do czasu ;) Pojawia się u niej George, który oferuje jej mnóstwo pieniędzy za możliwość zorganizowania szczytu dyplomatycznego, którego celem mają być negocjacje w sprawie rozejmu między 3 rasami, aby zakończyć wojnę.

Biorąc pod uwagę, że dziewczyna rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy i jeszcze bardziej potrzebuje gości, żeby zajazd miał z czego czerpać, decyduje się na ten krok.

I tu zaczyna się cała zabawa! Pojawia się cała plejada świetnych postaci (teraz do grona moich ulubieńców, poza Caldenią dołączył też Orro - mistrz kuchni i typowa DRAMA QUEEN ;)).

Ten tom był o wiele bardziej zawiły pod względem fabuły - oczywiście po pewnym czasie wszystkie wątki klarują się w głowie, ale już nie jest tak lekko i przyjemnie jak to było w pierwszej książce. Mimo wielu śmiesznych scen i żarcików, ta książka była też o wiele mroczniejsza niż Clean Sweep. Ale to przez tematykę - ból, cierpienie, wojny.

Jednak mimo tak wielu różnic pomiędzy tymi dwoma tomami, jestem nimi równomiernie zachwycona. Każda z tych książek podobała mi się z innego powodu. A teraz zabieram się za trzeci tom i już zaczynam się smucić, że na chwilę obecną to wszystko z tej serii :(

*nieoficjalne tłumaczenie

*nieoficjalne tłumaczenie

RE-WE-LA-CYJ-NA :) No swietna i juz :) Zadne tam pecie-pecie ja cie poglaskam po grzbiecie tylko kawal dobrej rozrywkowej ksiazki , obowiakowej na polce entuzjastki urban fantasy :) No i nie moge zapomniec o powrocie Mrocznego Georga i jego Rysiowatosci Jacka :) Ale Dina...Dina wymiata :) Wiecej prosze , jeszcze chociaz 4 tomy :)

Nadal pełna humoru, błyskotliwych dialogów i zupełnie niezwykłych zwrotów akcji, choć zdecydowanie mroczniejsza od pierwszej części. Nie tyle ze względu na sceny przemocy, co przez rozgrzebywanie dusz bohaterów. Niesamowite, jak autorom udało się - w stosunkowo krótkiej i gatunkowo lekkiej opowieści - poruszyć trudne tematy: tego, co nas pcha do celu i jaką cenę gotowi jesteśmy a to zapłacić.

Cała opinia: http://nanikowy.blogspot.com/2016/05/sweep-in-peace-ilona-andrews.html

II tom cyklu powieści Clean Sweep o najfajniejszej oberżystce Dinie pod słońcem.

Kolejne przygody, kolejne problemy oraz czarująca Dina na dokładkę. Coraz bardziej poznajemy konstrukcję galaktycznego świata tej powieści, kolejne rasy oraz zależności między nimi. Cóż mogę powiedzieć innego oprócz tego, że ktoś miał świetny pomysł na książkę, czytając ją - czasem się czuję jakbym czytała Autostopem przez galaktykę, lecz w innym wydaniu.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, znów spotykamy Arlanda oraz tajemniczego niepokonanego Turana Adina. Książka oscyluje wokół pertraktacji pokojowych między trzema rasami, by zakończyć wojnę na Nexusie, a wszystko zdarza się w naszym ulubionym zajeździe u ulubionej oberżystki. Jakiej biedy napyta sobie Dina...przeczytajcie sami :)

Właśnie skończyłam ... i chcę więcej!!!!!!
Świetna historia, świetne wykonanie - i jak zawsze pisałam, każda książka p. Andrews taka jest.
A to jakie jest zakończenie ... to połączenie wszystkich wspomnień gości - aż łzy poleciały ;-).
GORĄCO ZACHĘCAM DO LEKTURY bo jest naprawde warto!!!!
Jedynym, OGROMNIASTYM minusem tej powieści jest to że ... nie jest dłuższa i juz ją skończyłam :-(

Właśnie skończyłam ... i chcę więcej!!!!!!
GORĄCO ZACHĘCAM DO LEKTURY bo jest naprawde warto!!!!

Kolejna świetna powieść Ilony Andrews. :3
Kontynuacja "Clean sweep", także dodawana rozdziałami na blogu Ilony.

Pierwszą część czytałam dwa lata temu, więc nie mogę być tego do końca pewna (minęło zbyt wiele czasu),ale tutaj pojawia się o wiele więcej plot twistów, zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń, niż poprzednio. Ilona zadziwia i zaskakuje fanów wprowadzaniem całkiem niespodziewanych, znajomym co niektórym postaci (dla wtajemniczonych -oooooow! *_* Więcej takich wspaniałych plot twistów, więcej!) a poza tym rozwija także trochę świat przedstawiony i po raz kolejny wkracza do akcji z niezastąpioną, inteligentną, niewzruszoną niczym skała i pewną siebie Diną. Dina jest trochę inną bohaterką niż np. Kate, ale to dobrze. Kocham ją za tą inność. :3

Polecam jak najbardziej. Szczerze - widziałabym ten cykl na swojej półce, a jeszcze chętniej sięgnęłabym po trzecią część - mam nadzieję, że będzie!

Kolejna świetna powieść Ilony Andrews. :3
Kontynuacja "Clean sweep", także dodawana rozdziałami na blogu Ilony.

• Urban fantasy

Dodaj cytat z książki Sweep in Peace