Zło, te przeboje

Wydawnictwo: EMG
Świetliki
poezja

W książce, którą trzymacie Szanowni Państwo w swoich rączkach, znajduje się prawie cała moja twórczość piosenkowa. Niektóre z tych tekstów były wcześniej wierszami, a może nawet nimi nadal pozostają, mimo ocierania się o kulturę zgniłą i niską. Lwia część, to oczywiście piosenki nagrane przeze mnie z zespołem Świetliki, ale jest tu również wiele owoców moich zdrad macierzystego zespołu z innymi wykonawcami. Nazbierało się tego przez lata sporo, część tekstów nigdy nie była zapisana (naliczyłem ich około 40), inne opublikowane były w innej, czasem krańcowo innej formie, więc chyba trzeba tę książkę potraktować nie jako kolejny wybór, ale jako oryginalne i integralne dziełko.

Marcin Świetlicki

źródło opisu: wydawnictwoemg.pl

źródło okładki: wydawnictwoemg.pl

noodle | 2016-07-07
Przeczytana: 2016 rok

Pan Świetlicki mistrzem jest i kropka. Pozycja obowiązkowa. Nie tylko dla fanów.

Mateusz Wojciechowski | 2016-01-05

W momencie, kiedy zebrać wszystkie tomiki Marcina jest czymś niemożliwym, zebrane w jednym tomie wiersze wykorzystane jako teksty piosenek to prawdziwa gratka dla fanów Świetlików.
A dodatkowo udało mi się poznać Świetlika i jego podpis z dedykacją.

Capricorn | 2015-11-18
Przeczytana: 16 listopada 2015

Ponad dwieście stron wyśmienitej uczty literackiej - a skoro o uczcie mowa, to w tym przypadku naprawdę trudno jest odejść od stołu. Boleśnie prawdziwe i szczere, naprzemiennie szorstkie i wzruszające delikatnością. Publikacja zawiera wiersze Świetlickiego z ostatnich dwudziestu lat - w tym również teksty, które powstały dla innych wykonawców (m.in. dla Pidżamy Porno czy the Users).