Jak zostać tekściarzem, czyli nauka pisania tekstów piosenek

Wydawnictwo: My Book
poradniki

Jak zostać tekściarzem… to pierwszy w Polsce poradnik dotyczący sztuki pisania tekstów piosenek. Książka skierowana jest do każdego, kto chce nauczyć się pisać dobre, zawodowe teksty, a także do wszystkich tych, którzy chcą poznać pracę tekściarza „od kuchni”. Porady, ćwiczenia, praktyczne wskazówki, warsztat tekściarza, rodzaje tekstów, prawo autorskie, sylwetki najlepszych polskich tekściarzy – to tylko niektóre z zagadnień poruszonych w tej książce. Dla każdego miłośnika dobrych tekstów do piosenek Jak zostać tekściarzem… to pozycja obowiązkowa!

Książkę przedmową opatrzył lider "Elektrycznych Gitar" Kuba Sienkiewicz.

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/338

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/338

Natalia_Kozakiewicz | 2019-02-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

poradnik- super. Przeczytałam różne poradniki, o różnej tematyce- taki etap w życiu i wrażenia moje zawsze były te same. A mianowicie: co ten autor wie o moim życiu i jakie ma pojęcie o moich problemach czy sprawach. Tutaj jest inaczej. Droga autora cały czas idzie równolegle do drogi czytelnika. To znaczy, że nie ma tu mentorskiego, czy wszechwiedzącego kogoś, kto daje wskazówki i rady temu co dopiero zaczyna. A jednocześnie daje mu do zrozumienia że i tak nigdy nie dorówna i zawsze będzie w tyle za autorem. W "Jak zostać tekściarzem..." autor identyfikuje się z czytelnikiem i mówi mu: spójrz ja tak zaczynałem, idź tą drogą. Ponadto ćwiczenia i wsparcie, które autor daje (propozycja oceny próbnego tekstu) jest nieocenione i daje wiarę w swoje możliwości początkującemu tekściarzowi.
Natomiast lekkość i przystępność języka sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Nie męczy.

PatrykWarszawa | 2015-11-25
Przeczytana: 12 listopada 2015

fajny jest ten rozdział z sylwetkami tekściarzy, no i ogólnie miłe zaskoczenie, jak dla mnie w sam raz

Monika | 2015-11-24
Przeczytana: 21 października 2015

przeczytałam jednym tchem, trochę historii, ale główny nacisk na praktykę, zawsze chciałam pisać i śpiewać swoje teksty jak Nosowska, ta książka to dobra pomoc i mega motywator, też na początku wybrałam e-booka, bo na papierową w tym wydawnictwie czeka się ok 2 tygodni, ale teraz może i kupię, bo chciałabym mieć ją na półce, szczerze polecam

Patryk | 2015-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2015

przeczytałem trochę ze strachem, że już nic więcej nie napiszę, ale jednak myliłem się, książka jest pisana przyjemnym językiem i jak najbardziej zachęciła mnie do dalszego pisania tekstów, najlepszy rozdział to jak autor niejako "na żywo" pisze swój własny tekst o dziewczynach z Powstania, polecam 9/10

Paweł1985 | 2015-11-23
Przeczytana: 17 listopada 2015

oj, długo czekałem na taką książkę, sam gram w zespole i teraz naprawdę poczułem moc, dobre teksty to podstawa. Dziękuję autorowi, polecam e-booka szybko i dobrze się czyta

Marta | 2015-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2015

gratulacje dla autora, książka jest świetna, bardzo pomogła mi uwierzyć w siebie i swój talent! dzięki tej książce napisałam kilka nowych tekstów i mam już dużo nowych pomysłów. Podoba mi się podejście autora, książka zdecydowanie dla każdego!