Mein Weg zu dir

Tłumaczenie: Adelheid Zöfel
The Best of Me
niemiecki
sylviaa

Amanda und Dawson sind erst siebzehn, als sie sich unsterblich ineinander verlieben. Doch ihre Familien bekämpfen die Beziehung, und widrige Umstände trennen sie schließlich endgültig. Fünfundzwanzig Jahre später kehren die beiden in ihr Heimatstädtchen zurück. Sie empfinden noch genauso tief füreinander wie damals. Aber beide sind von Schicksalsschlägen gezeichnet, und die Kluft zwischen ihnen scheint größer denn je zu sein ..

źródło opisu: HEYNE

Piotr | 2017-09-09
Przeczytana: 09 września 2017

Nicolas Sparks jest moim ulubionym pisarzem obyczajowym. tematem przewodnim zawsze jest miłość, ale opisuje jej wszystkie kolory i odcienie. "Dla ciebie wszystko" jest opowieścią o dwojgu ludziach, których połączyła miłość, rozłączył los, a do spotkania doszło po latach, kiedy umiera ich wspólny przyjaciel. Dawson i Amanda mają swoje życia, ona rodzinę i dzieci, on wiedzie żywot samotnika. Kiedy dochodzi do niespodziewanego spotkania, odżywają wspomnienia sprzed lat. Amanda usiłuje bronić się przed uczuciem, ale nie jest to takie proste. Sama ma dorosłe dzieci i męża alkoholika. Więc wydaje się, że wszystko zakończy się szczęśliwie. A jednak Sparks zaskakuje.

"Dla ciebie wszystko" nie jest typową powieścią, przy której czytelnik odpoczywa. Ostatnie rozdziały są pełne emocji. Amanda okazuje się być odpowiedzialną matką i żoną. A Dawson...no cóż...porachunki z przeszłości trzeba w końcu wyrównać.

U Sparksa jak zwykle jest tajemniczo, wspaniale się czyta, są emocje, czasami...

Nie ważne jak długa będzie rozłąka... tydzień czy 25 lat, ważne, że po tym czasie między ludźmi nic się nie zmienia.

Cała akcja jest bardzo prosta, jednakże sposób w jaki pan Sparks nam ją przedstawił, zapewnia nam kilka chwil relaksu i odprężenia przy wybornym romansie.
Bogaty i biedny, ze złej rodziny i z dobrej rodziny... znamy już te historię, kiedy to w końcu związek rozpada się przez presję otoczenia. Po 25 latach Dawson i Amanda spotykają się z powodu śmierci Tucka, ich wspólnego przyjaciela, i odkrywają, że nawet po tak długiej rozłące, w nie najlepszych okolicznościach, nadal się kochają, ale chyba nie urodzili się pod szczęśliwą gwiazdą... zresztą, sami się przekonajcie.

Książka mnie zachwyciła, nie ważne co mówią inni!!!, ja z ręką na sercu mogę ci ją polecić.

PS. „Facet powinien być uległym lovelasem, który traktuje dziewczynę jak wygraną w lotka i usiłuje ją zadowolić każdym drobiazgiem, czy być niezależnym tak żeby i ona się musiała trochę wysilić?” Pozdrawiam...

hanterkaa | 2018-03-06
Przeczytana: 05 marca 2018

Choć Nicholas Sparks to autor,który słynie z tworzenia opowieści o sile i potędze miłości,która spotyka ludzi w różnym wieku i które przeważnie smutno się kończą,to z przykrością muszę stwierdzić,że akurat ta jego powieść do mnie nie dotarła i z grubsza rozczarowała.Skoro się nie wzruszyłam,to musi coś znaczyć.Dawno temu miałam okazję przeczytać dwie inne jego książki i pamiętam,że bardziej mi przypadły do serca."Dla Ciebie wszystko" okazało się dla mnie zbyt przeciętne,na raz i do szybkiego zapomnienia.Ale nie mam co się zrażać,pewnie i tak w przyszłości sięgnę po inne utwory tego amerykańskiego powieściopisarza.

Modliszeg | 2014-12-10
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Przy pierwszych stronach książka nie przypadła mi do gustu, mimo wszystko czytałam dalej. Jako, iż wierzę w ogromny talent Sparks'a czułam, że nie zawiodę się na dalszym rozwoju książki. Nie myliłam się. Dobra powieść, gorąco polecam! Losy bohaterów nie są przewidywalne, sytuacje w których się znajdują są szokujące, przykre, a jednocześnie wzruszające. Jak dla mnie książka na ogromny plus!

kamyk576 | 2013-08-13
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Nigdy nie czytałam tak pięknej książki. Nie mogłam się pozbierac po jej przeczytaniu ... fantastyczna książka .

deana | 2016-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Nicholas Spark to jeden z tych pisarzy, z którymi mam problem. Zawsze gdy zaczynam czytać jego książki najpierw zgrzytam zębami na styl pisarstwa,które uparcie uprawia. Proste zdania, naiwne opisy, wszystko jak z zeszytu pensjonarki. Czytam, i zastanawiam się dlaczego? Dlaczego jak chętnie ludzie sięgają po jego powieści? Dlaczego są one tak chętnie ekranizowane? Sama nie wiedząc kiedy, także daję porwać się opowiadanej historii, by na koniec pociągnąć nosem i stwierdzić, że jednak nie była taka zła.

Nie inaczej jest i w tym przypadku. ,,Dla Ciebie wszytko" to opowieść oparta tak na prawdę na jednym wątku. Ponownego spotkania Dawsona i Amandy. Los zetknie ich po ponad dwudziestoletniej rozłące na pogrzebie przyjaciela, by mogli się przekonać, że młodzieńcze uczucie, które ich kiedyś połączyło wcale nie wygasło. Obecnie każde z nich ma ze sobą bagaż doświadczeń i zobowiązań. Ich jedyną szansą aby móc wszystko zrozumieć i podjąć decyzje jest wspólny weekend, który na zawsze odmieni...

isobel | 2012-11-12
Przeczytana: 08 listopada 2012

Stara miłość nie rdzewieje

To powiedzenie pewnie obiło się Wam o uszy nie po raz pierwszy. Co więcej, może sami odczuliście to na własnej skórze.
Te powyższe słowa idealnie odnoszą się do Dawsona i Amandy. Kiedyś, a dokładniej w czasach licealnych, ta dwójka była w sobie na zabój zakochana. Istne bratnie dusze wzajemnie się uzupełniające. Co z tego że Amanda i Dawson nie pochodzili z tej samej warstwy społecznej. Amanada Collier - dziewczyna z dobrego domu, piękna i pełna obietnic; Dawson Cole - małomówny samotnik związany z przestępczym półświatkiem, pokrzywdzony przez los już od najmłodszych lat. Różnice społeczne to jedna z przyczyn która wymusiła na nich rozstanie. Kolejnym powodem była rodzina Dawsona, tak bardzo od niego różna. Cole'owie znani byli w całym hrabstwie Pamlico jako zło wcielone: sami recydywiści, złodzieje, dilerzy narkotyków z zamiłowaniem do mocnych trunków i sadyzmu. Zresztą państwo Collier również nie byli przychylni temu związkowi.

...

Ania | 2013-03-19
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Najlepsza książka jaką czytałam.Nie mogłam przestać płakać

Z miłą chęcią wybrałam się do kina na film o tej pięknej a zarazem smutnej miłości.Przyznam że nie zawiodłam się,film nie różni się za dużo od książki,choć najważniejsze sceny są na ekranie inaczej przedstawione.
Jeszcze raz przekonałam się że ta powieść jest po prostu piękna!

redcherry | 2012-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Kurde, tak szczerze powiedziawszy nie wiem co mam myslec o tej ksiazce. Podobala mi sie, nawet bardzo, szczegolnie zakonczenie. Jednak, czuje jakis wewnetrzny niedosyt i nie wiem z czym to jest zwiazane. Nie umiem opisac moich uczuc zwiazanych z Ta powiescia, ale wiem jedno. Im czesciej czytam powiesci o prawdziwej milosci, tym mam wieksza depreche :D . Nie mam pojecia, czy taka MILOSC jak w ksiazkach Sparksa, albo innych autorow jest mozliwa w prawdziwym zyciu. Ja w nia nadal wierze, jednak mam do tego duzo zastrzezen. Bo jak czytam to wydaje mi sie to w ogole nierealne... nie wiem czy mnie ogarniacie. Nie wazne.
Ksiazka jak najbardziej warta polecenia. Bardzo wzruszajaca, szczegolnie koncowka i budzi duzo nadziei na lepsze jutro ;) POLECAM !!!

Kiwi | 2013-07-03
Przeczytana: 01 lipca 2013

"Miłość zawsze mówi więcej o tych, którzy ją odczuwają niż o tych, którzy są jej obiektem..."

Cudowna powieść, o prawdziwej, wyjątkowej i nierozerwalnej miłości, książka napisana prostym językiem, dzięki temu trudno jest się oderwać od czytania.

Polecam wrażliwym i niewrażliwym osobom.

zobacz kolejne z 12090
Zadaj pytanie Nicholasowi Sparksowi i wygraj spotkanie z autorem!

Kochasz romantyczne opowieści, a Nicholas Sparks jest Twoim ulubionym pisarzem? Zadaj mu pytanie! Spośród nadesłanych propozycji wybierzemy 30 najciekawszych – tych, na które wszyscy koniecznie chcemy poznać odpowiedzi, a ich autorzy otrzymają zaproszenia na ekskluzywne spotkanie z Nicholasem Sparksem w piątek 27 października na 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie!

„Dla ciebie wszystko” od dziś w kinach

Od 17 października na ekranach polskich kin możemy oglądać oparty na bestsellerze Nicholasa Sparksa film „Dla ciebie wszystko”. W obsadzie znaleźli się Michelle Monaghan, James Marsden i Luke Bracey.