Cocky Bastard

Okładka książki Cocky Bastard Vi Keeland, Penelope Ward
Okładka książki Cocky Bastard
Vi KeelandPenelope Ward Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
Cocky Bastard
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-08-14
2015-08-14

To moje ulubione autorki romansów i podkreślam to chyba przy każdej ich przeczytanej książce 😊 Co tu dużo pisać? Przyjemnie spędzony dzień, cudownie relaksująca historia😊

Jak ja się ośmiałam podczas czytania. Nigdy bym nie wymyśliła takiej historii. Polecam 🙂

Powiedzmy sobie szczerze - książki Keeland i Ward to taki bezpieczny wybór - wiem, że na 99% mi się spodobają, bo lubię styl pisania tych pań i lektorkę, która zawsze czyta te książki. Zawsze się uśmiechnę w trakcie i z reguły się nie zawiodę, bo doskonale wiem, czego oczekuję.

Ale kurde, nie wpuściłabym do swojego auta faceta i nie przejechała z nim całego kraju i nie nocowała w hotelu tylko dlatego, że jest umięśniony i ma ładną twarz. No kurde nie. Ale poza tym - to było w sumie cute i dobrze się bawiłam, ale trochę za dużo absurdów jest w tej historii i były lepsze (:

Bardzo przyjemna historia. Sama pod nosem przeklinałam, że ją zostawił. Gdy wyszedł powód dlaczego to zrobił z miejsca moje serce było miękkie. Rodzina jest bardzo ważna. Miłość również wystarczy czasami nie odpuścić i zawalczyć.

Taka fajna historia po prostu.

Taka fajna historia po prostu.

Choć byłam nieco sceptycznie nastawiona, gdy zobaczyłam początek historii, to jednak całość mnie ujęła za serce. Bardzo podoba mi się konstrukcja fabuły i napisanie książki w dwóch częściach - pierwsza część napisana jest z punktu widzenia głównej bohaterki, druga część z punktu widzenia głównego bohatera. Pierwsza połowa to typowy romans podróżny, bardzo ciekawy i z nostalgicznym zakończeniem. Druga część to wyjaśnienie wszystkiego, czego nie rozumieliśmy w części pierwszej i głównie walka - walka o miłość i szczęście :) Piękna, ciepła, wzruszająca powieść. Polecam :)

Chance oraz Aubrey spotykają się zupełnym przypadkiem na zakrętach swojego życia. Okazało się, że zmierzają do tego samego miejsca więc jakiś czas spędzają razem w podróży. O dziwo, mimo początkowych irytacji poznają się coraz bardziej i zaczynają cieszyć się swoim towarzystwem. I mimo na ich drodze staje koza czy udawany ślub, tak naprawdę to wycieczka ich życia. Jednak Chance znika na dwa lata i znów pojawia się w życiu Aubrey. Czy to w ogóle może się udać?

Dokładnie czegoś takiego potrzebowałam. Lekkiej, zabawnej historii o miłości. Nigdy się jeszcze nie zawiodłam na książkach autorek. I cieszę się, że jeszcze trochę zostało mi do nadrobienia. Wiem, że nie mogłabym ich powieści czytać jednej za drugą, bo schemat w ich książkach się powtarza. I zawsze możemy liczyć na szczęśliwe zakończenia. Ale ja właśnie czegoś takiego od czasu do czasu potrzebuję. Uwielbiam poczucie humoru autorek, ich styl i lekkość pióra.

Dziewczyna i przystojniak. Poznają się w trasie na stacji benzynowej i na skutek zbiegu przypadków razem wyruszają w dalszą drogę. Jest to słodka opowieśc o wielkiej miłości, pożądaniu, tęsknocie i niesamowitej walce o szczęście i odzyskaniu ukochanej kobiety.
Nie jest to opowieść, od której nie można się oderwać, ale jest bardzo przyjemna w odbiorze, słodka i zabawna. Podczas czytania uśmiech nue schodził mi z twarzy.
Napisana jest dobrym, lekkim stylem. Jeśli chodzi o warsztat autorek, to nie bardzo mam sie do czego przyczepić, natomiast sama historia dość przewidywalna, choć koza nieco mnie zaskoczyła 😅

Aubrey zostawiła w Chicago swoje dotychczasowe życie (faceta, który ją zdradził, pracę i przyjaciół),zapakowała w samochód swój dobytek i wyruszyła w drogę do Kaliforni. Zatrzymując się na stacji benzynowej na odludziu w Nebrasce, zmuszona jest poprosić nieznajomego o pomoc z kołem. Chociaż facet od początku działa jej na nerwy, w rewanżu zgadza się podrzucić go do Kaliforni. Wspólne spędzone chwile w podróży zbliżają nieznajomych, przez co nie chcą jeszcze zakończyć wyprawy i robią kilka dodatkowych postojów. W drodze zyskują też czworonożnego, nietypowego kompana.
Chance ukrywa jednak przed Aubrey tajemnice, przez którą pewnego poranka znika z życia kobiety bez pożegnania.

Słodki drań lekki, przyjemny romans, pełen zabawnych dialogów. To historia o budowaniu swojego życia od nowa, o porzuceniu, załamaniu, o trudnych wyborach, naprawie krzywd, o przyjaźni i o miłości do czworonogów.

Książka po która na pewno sięgnę ponownie. Przyjemna historia, tajemnica do odkrycia, relacja do odbudowania. Super dialogi no i królowa PIXY. Książka, która chce się przeczytać od razu całą, bez konieczności przerw.

• Romans