Mały atlas gatunków zagrożonych

Tłumaczenie: Agnieszka Marzoń
Seria: Mała encyklopedia Larousse
Wydawnictwo: Larousse
Petit atlas des especes menacees
8389181916
flora i fauna
niqqa

Każdego dnia z powierzchni Ziemi bezpowrotnie znikają gatunki zwierząt i roślin, a ich wymieranie rzadko wzbudza czyjekolwiek zainteresowanie; przeważnie pozostaje niezauważone. Liczba gatunków zagrożonych wyginięciem rośnie w zastraszającym tempie. W większości wypadków jedynym winnym jest człowiek. Istnieją sposoby powstrzymania tej hekatomby, lecz czy działania zostaną na czas podjęte? Od tego zależy także przyszłość człowieka. Sześć rozdziałów niniejszej książki przybliża czytelnikowi problemy, które dotyczą nas wszystkich i od których zależy los przyszłych pokoleń: Narodziny i śmierć gatunków, Gdzie występują zagrożone gatunki?, Kiedy człowiek niszczy siedliska, Ścigane, łowione, wypierane ze swoich terytoriów..., Jakie gatunki są zagrożone?, Czas działać. Tekst wzbogacają czytelne mapy i ciekawe ilustracje.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!