Noragami #2

Noragami
Studio JG
2015-12-21
2015-12-21
komedia fantasy przygoda romans shounen manga

Po obejrzeniu anime trochę dziwnie patrzy się na Bishamon, która ma twarz małej dziewczynki.
W tym tomiku zdecydowanie więcej się dzieje. Poznajemy nowe postacie i trochę historii samego Yato. Yuki zaczyna rozrabiać i trochę żałuję, że wiem, jak to się skończy.

Yato, dresiarz którego będziesz ubóstwiać :)

Yato, dresiarz którego będziesz ubóstwiać :)

Zaczyna się więcej dziać i przy tym dowiadujemy się nowych informacji o świecie przedstawionym. Pojawiają się nowe postaci, które dużo wprowadzają Okazuje się, że Yato jest bardziej kompleksowym bohaterem, niż wskazywał na to tom pierwszy. Część przeszłości wychodzi na jaw, jednak wciąż jest mnóstwo niewiadomych, które tylko czekają na odkrycie.

To jednak nie dla mnie,pod każdym względem mi się nie podobało. Może to nie ta kategoria wiekowa a może po prostu nie trafiło w mój gust. W każdym bądź razie ani bohaterowie, ani fabuła, nie znalazłam tu nic co by sprawiło, że chciałabym czytać dalej. Z wielką radością kończę tę serię.

Ten tom powinien być jednym z wzorów jak kontynuować i rozwijać swoje historie w sposób prawidłowy. Dostajemy tutaj więcej interakcji między postaciami, dodatkowo autorka (o ile się nie mylę) pokazuje nowe postaci, zarówno te dobre jak i antagonistkę.Mimo, iż wygląda bardzo mangowo, przynajmniej jeżeli chodzi o ubiór, to posiada ona jednak jakieś backstory, o którym nie wiadomo wiele...
Na zakończenie dostałem w twarz wstrętnym cliffhanger w postaci Nory, która jest totalną zagadką. Cóż począć? Trzeba czytać dalej!

W drugim tomie robi się już nieco poważniej - z kart historii migają nam tajemnice z przeszłości głównego bohatera. Właśnie ten klimat ujmuje mnie w tej opowieści. I powiem szczerze, że był chyba nawet wyraźniejszy tutaj niż w anime.
Powiedziałam, że robi się poważniej, jednak nadal nie brakuje humoru!
Generalnie - połączenia, które lubię, ładna grafika i intrygujące postaci. Z chęcią sięgnę po kolejny tomik.

Powiedziałam, że robi się poważniej, jednak nadal nie brakuje humoru!
Generalnie - połączenia, które lubię, ładna grafika i intrygujące...

"Noragami tom 2" po raz kolejny wciąga nas w burzliwy i emocjonujący świat. Poznamy nowych bohaterów, którzy będą musieli się zmierzyć z kolejnymi dużymi problemami. Adachi Toka spisała się rewelacyjnie i oddała w ręce czytelników pozycję dopracowaną, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Yukkine popada w duże tarapaty, a Yato musi mieć się cały czas na baczności. Z pozoru nieporadny i nierozgarnięty bóg skrywa w środku mroczną przeszłość.

Podróże poza własne ciało z początku męczyły Hiyori, a teraz dziewczyna zaczęła się do nich coraz bardziej przyzwyczaić. Yato zobowiązał się, że pomorze jej w nietypowym problemie jednak puki co nie był w stanie nic wskórać. Jakby kłopotów nie było dość Yukine wchodzi w czas młodzieńczego buntu i jego zachowania stają się coraz mniej przewidywalne. Na dokładkę powraca rozzłoszczony jak osa bóg wojny i chce odpłacić Yato za dawne winy pięknym za nadobne. Wygląda na to, że przed naszym lekkomyślnym bożkiem czeka trudny i bolesny czas...

Nie zawiodłem się na tej kontynuacji i dostałem to do czego autorka zdążyła nas przyzwyczaić w poprzednim tomie. Akcja jest szybka, bohaterowie zabawni, a wątki fabularne nie raz zaskakują. Kreska nie jest zła, choć mogłaby być lepsza, to i tak nie ma tragedii. Całość nabiera tempa, poznajemy przeszłość bohaterów, którzy coraz bardziej wzbudzają zainteresowanie czytelnika. Graficznie całość wypada na plus, tłumaczenie również bez zastrzeżeń. Koniecznie muszę sięgnąć po tom trzeci.

"Noragami tom 2" to udana kontynuacja i manga warta uwagi. Polubiłem Yato jako bohatera i z dużą ciekawością śledzę jego burzliwe losy. Nie raz setnie się uśmiałem podczas wielu gagów z jego udziałem. Jestem bardzo ciekawy większej ilości informacji dotyczących jego przeszłości. Może niedługo autorka nam ich uchyli. Hiyori czy Yukine również polubiłem i wypadają całkiem fajnie podczas lektury mangi. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić wam lekturę tego tomiku, bo na prawdę warto. Gorąco polecam.

Drugi tom jak najbardziej warty przeczytania i kupienia^^

Drugi tom jak najbardziej warty przeczytania i kupienia^^

Bardzo mi się podobała i strasznie polubiłam Noragami❤️ Przyjemne do czytania w szkole 🧏‍♀️

Ciekawa, chociaż nie przepadam za mangami, bo bardzo szybko się je kończy w stosunku do ceny.

• Manga
  • Mangi