Opowieści z Narnii. Książę Kaspian

Okładka książki Opowieści z Narnii. Książę Kaspian C.S. Lewis
Okładka książki Opowieści z Narnii. Książę Kaspian
C.S. Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Opowieści z Narnii (tom 2)
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Media Rodzina
2005-01-01
2005-01-01
Andrzej Polkowski
kaspian narnia fantasy magia

Ku mojemu zaskoczeniu, ta część okazała się być o wiele lepszą od "Lwa, czarownicy i starej szafy". Czytało się naprawdę wyśmienicie!

Ciekawa pozycja. Jak zawsze nie lubiłam "Opowieści z Narnii" to chyba teraz mi się zmienia. Polecam książkę.

Brakowało mi czegoś, co miała pierwsza część. Może chodzi o dialogi? W tej części były jakieś takie... infantylne.

Choć początek jest wciągający, jakoś liczyłam na trochę więcej. Moje oczekiwania były takie, że podobnie jak w Harrym Potterze czytelnik dorasta z bohaterami i choć postacie są starsze dialogi są dalej dość powierzchowne. Nie ma rozwinięcia pewnych wątków jak np.rozmowy Aslana z dwójką starszego rodzeństwa i tego następstwa.

Książę Kaspian to książka dla dzieci i zdecydowanie to widać. A jednak akcja dzieje się tak wartko, język i humor są tak przyjemne (czytałem po angielsku),że to doskonała zabawa - miejscami nawet bardzo wciągająca. Pierwsze godziny po powrocie do Narnii rodzeństwa - wspaniała sekwencja, magia (czas ognisk w lasach, bohaterów) wylewa się ze stron książki. Wspaniałe!

Jeżeli mam być całkowicie szczera, to ogólnie seria Narnii nie jest szczególnie wybitna, ale coś w niej jest takiego, że bardzo lubię ją czytać. Zawsze się dobrze bawię, chociaż to zapewne zależy od człowieka. Myślę że polecam, chociaż szczególnie osobom młodszym ! :D

Kolejna część nie jest już tak ciekawa,ale to chyba klątwa 2 części. Nadal jednak jest to piękna historia.

Byłam ogromnie ciekawa co wydarzy się tym razem . To była świetna lektura, do tego nowi bohaterowie byli super wykreowani . Gorąco polecam

Średnio mi się podobała. Od pierwszych stron wiemy, że dążymy do walki/wojny, która jest opisana na końcu na dwóch stronach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka jest całkiem fajna ale trochę nudna.

Ta książka jest całkiem fajna ale trochę nudna.