Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?

Wydawnictwo: kasza manna wydawnictwo
Asia-Polihymnia

Dla małej dociekliwej Lukrecji niema tematów tabu. Pyta wprost w zrozumiałym dla dzieci języku, ponieważ nie chce mieć zębów jak tata Krzysia i żeby brzydko pachniało z buzi, jak wujkowi! Ilustracje edukują, zaskakują i pobudzają ciekawość - nie tylko dziecięcą!
Wewnątrz książki znajduje się poradnik napisany z pomocą najodważniejszych polskich dentystów.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://kaszamanna.net

Chrupek | 2018-02-21

Mała Lukrecja pyta - dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi, a tata Krzysia ma zęby łaciate jak krówka? No a ta pani sklepowa i jej zęby dziurawe jak ser szwajcarski? I co to jest próchnica i dlaczego mycie zębów jest takie ważne? I co zrobić, żeby nie mieć zębów jak tata Krzysia?

Książka cudownie wydana z pięknymi, ale i nieco dosadnymi ilustracjami. Mimo że skierowana do dzieci, to jestem pewna, że i niejeden dorosły coś z niej wyniesie.
Polecam każdemu - dużemu, a zwłaszcza małemu, bo wiecie... nikt nie chce mieć zębów jak tata Krzysia.

bibi | 2015-12-19
Przeczytana: grudzień 2015

Dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi, tata Krzysia ma zęby łaciate jak krówka, a pani sklepowa ma dziurawe zęby jak szwajcarski ser? Na te i inne nurtujące dziecko zazębiste pytania odpowie mama Lukrecji.

Jeśli chcecie przemycić wartościowe informacje na temat zębów i ich pielęgnacji, sięgnijcie po tę książkę. Co służy zębom, jakie przekąski wybierać, jak często myć zęby, żeby nie zniszczyć szkliwa? Czym jest próchnica, kamień nazębny, kiedy bakterie czują się najlepiej na zębach, jaka guma jest właściwa? Jakie części organizmu może zaatakować próchnica? Czy można zakleić dziury kolorową plasteliną? Na te i wiele innych pytań znajdziecie tu odpowiedzi i znakomite ilustracje. Ciekawość dziecka zostaje zaspokojona, a ciekawostki wchłonięte.

tearsens | 2017-07-06

Urzekł mnie zarówno temat, jak i oprawa graficzna – proste rysunki wykonane świetną kreską, ręcznie pisany tekst, kolorystyka, tła… Po prostu książka idealna. I niezwykle wartościowa pod względem przekazu edukacyjnego. Opowieść Lukrecji uczy dzieci dbania o higienę zębów poprzez humor, wzbudzanie ciekawości, uruchamianie wyobraźni oraz mówienie przez bohaterkę o niewygodnych „zębowych” sprawach wprost i dosłownie. Ale książka daje także do myślenia dorosłym, którzy często nie są dla dzieci dobrym przykładem w kwestii dbania o uzębienie. Autorka, ustami małej Lukrecji, zawstydza rodziców, dosadnie pokazując, że mają swoje za… zębami.

Pełna recenzja na moim blogu: http://www.kulinarnaczytelnia.pl/2016/02/zeby-w-kwiatki-o-higienie-jamy-ustnej.html

książek: 1979
Asia-Polihymnia | 2015-07-16
Na półkach: Przeczytane, Dla maluszków
Przeczytana: 02 lipca 2015

Projekt zrealizowany dzięki finansowaniu społecznościowemu na Polakpotrafi.pl
Ciekawa i ważna pozycja poruszająca problematykę higieny jamy ustnej, a skierowana do najmłodszych czytelników. Bardzo fajne ilustracje i sympatyczna treść. Mimo pewnych drobnych błędów stylistycznych, książka robi dobre wrażenie i zachęca dzieci do dbania o ząbki (a to przecież najważniejsze).

Aneeczkaa87 | 2017-11-28

Książka mojego 3latka. Bardzo chętnie jej słucha i ogląda, chociaż obawiałam się tych ponurych kolorów (takie przygnębiające według mnie). Chociaż synkowi w ogóle to nie przeszkadza. W prosty sposób przekazane dzieciom, dlaczego warto dbać o ząbki i na mojego to działa :-)

czubajka | 2016-01-27

Świetna. Pod pretekstem śmiesznych sytuacji i ilustracji przemyca ważne informacje dotyczące dbania o zęby. Dzieciom bardzo się podoba.

zelkaa | 2018-06-19
książek: 1912