Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?

Okładka książki Dlaczego dorośli mają dziwne zęby? Anna Manna Poznańska
Okładka książki Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?
Anna Manna Poznańska Wydawnictwo: kasza manna wydawnictwo literatura dziecięca
46 str. 46 min.
literatura dziecięca
kasza manna wydawnictwo
2015-01-01
2015-01-01
46 min.
dzieci zęby higiena jamy ustnej próchnica dbanie o zęby

Ilustracje mogą się podobać lub nie, bo są w bardzo charakterystycznym stylu, ale warto sięgnąć po tę książkę, bo to fajna, nieprzeładowana nadmiarem informacji książka o zębach i ich higienie. Tekst napisany jest w sposób zrozumiały dla dziecka, u nas nawet dwulatek chciał, by mu książkę przeczytać. "Nie chcę mieć zębów jak taka Krzysia" - to zdanie przemówiło też do mojego przedszkolaka. Myślę, że warto przeczytać.

Świetna do czytania dzieciakom nie tylko w ramach profilaktyki. Zabawna, z rewelacyjnym tekstem, ilustracjami i pomysłami Anny Manny Poznańskiej. Rysunki powstały na zajęciach w pracowni ilustracji akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i wzbudzają w maluchach ciekawość i uśmiech. Książkę konsultowali fachowcy w "zębowej" materii ':)

Na książkę po raz pierwszy natknęliśmy się w poczekalni u dentysty na pierwszej wizycie córki. Od razu zapragnęliśmy ją mieć również w naszej domowej biblioteczce. Wiele ważnych informacji o higienie jamy ustnej i świetne ilustracje. Bardzo lubimy, często czytamy i myjemy zęby.

Mała Lukrecja pyta - dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi, a tata Krzysia ma zęby łaciate jak krówka? No a ta pani sklepowa i jej zęby dziurawe jak ser szwajcarski? I co to jest próchnica i dlaczego mycie zębów jest takie ważne? I co zrobić, żeby nie mieć zębów jak tata Krzysia?

Książka cudownie wydana z pięknymi, ale i nieco dosadnymi ilustracjami. Mimo że skierowana do dzieci, to jestem pewna, że i niejeden dorosły coś z niej wyniesie.
Polecam każdemu - dużemu, a zwłaszcza małemu, bo wiecie... nikt nie chce mieć zębów jak tata Krzysia.

Książka mojego 3latka. Bardzo chętnie jej słucha i ogląda, chociaż obawiałam się tych ponurych kolorów (takie przygnębiające według mnie). Chociaż synkowi w ogóle to nie przeszkadza. W prosty sposób przekazane dzieciom, dlaczego warto dbać o ząbki i na mojego to działa :-)

Urzekł mnie zarówno temat, jak i oprawa graficzna – proste rysunki wykonane świetną kreską, ręcznie pisany tekst, kolorystyka, tła… Po prostu książka idealna. I niezwykle wartościowa pod względem przekazu edukacyjnego. Opowieść Lukrecji uczy dzieci dbania o higienę zębów poprzez humor, wzbudzanie ciekawości, uruchamianie wyobraźni oraz mówienie przez bohaterkę o niewygodnych „zębowych” sprawach wprost i dosłownie. Ale książka daje także do myślenia dorosłym, którzy często nie są dla dzieci dobrym przykładem w kwestii dbania o uzębienie. Autorka, ustami małej Lukrecji, zawstydza rodziców, dosadnie pokazując, że mają swoje za… zębami.

Pełna recenzja na moim blogu: http://www.kulinarnaczytelnia.pl/2016/02/zeby-w-kwiatki-o-higienie-jamy-ustnej.html

Dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi, tata Krzysia ma zęby łaciate jak krówka, a pani sklepowa ma dziurawe zęby jak szwajcarski ser? Na te i inne nurtujące dziecko zazębiste pytania odpowie mama Lukrecji.

Jeśli chcecie przemycić wartościowe informacje na temat zębów i ich pielęgnacji, sięgnijcie po tę książkę. Co służy zębom, jakie przekąski wybierać, jak często myć zęby, żeby nie zniszczyć szkliwa? Czym jest próchnica, kamień nazębny, kiedy bakterie czują się najlepiej na zębach, jaka guma jest właściwa? Jakie części organizmu może zaatakować próchnica? Czy można zakleić dziury kolorową plasteliną? Na te i wiele innych pytań znajdziecie tu odpowiedzi i znakomite ilustracje. Ciekawość dziecka zostaje zaspokojona, a ciekawostki wchłonięte.

2084

Projekt zrealizowany dzięki finansowaniu społecznościowemu na Polakpotrafi.pl
Ciekawa i ważna pozycja poruszająca problematykę higieny jamy ustnej, a skierowana do najmłodszych czytelników. Bardzo fajne ilustracje i sympatyczna treść. Mimo pewnych drobnych błędów stylistycznych, książka robi dobre wrażenie i zachęca dzieci do dbania o ząbki (a to przecież najważniejsze).

Projekt zrealizowany dzięki finansowaniu społecznościowemu na Polakpotrafi.pl

Świetna. Pod pretekstem śmiesznych sytuacji i ilustracji przemyca ważne informacje dotyczące dbania o zęby. Dzieciom bardzo się podoba.

Żeby nie te zęby, to by była du*a z gęby. Prosta, ale niezwykle sugestywna książeczka o bardzo poważnym, ale w ciąż przemilczanym problemie. Jestem na tak dla takich publikacji.

• Dla dzieci
  • Biblioteczka Basi, Lidki i Hani
  • Przedszkole
  • Dla maluszków
  • Dziecionkowe

Dodaj cytat z książki Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?