Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?

Anna Manna Poznańska Wydawnictwo: kasza manna wydawnictwo literatura dziecięca
kasza manna wydawnictwo
dzieci zęby higiena jamy ustnej próchnica dbanie o zęby
literatura dziecięca
dzieci zęby higiena jamy ustnej próchnica dbanie o zęby

Żeby nie te zęby, to by była du*a z gęby. Prosta, ale niezwykle sugestywna książeczka o bardzo poważnym, ale w ciąż przemilczanym problemie. Jestem na tak dla takich publikacji.

Mała Lukrecja pyta - dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi, a tata Krzysia ma zęby łaciate jak krówka? No a ta pani sklepowa i jej zęby dziurawe jak ser szwajcarski? I co to jest próchnica i dlaczego mycie zębów jest takie ważne? I co zrobić, żeby nie mieć zębów jak tata Krzysia?

Książka cudownie wydana z pięknymi, ale i nieco dosadnymi ilustracjami. Mimo że skierowana...

Książka mojego 3latka. Bardzo chętnie jej słucha i ogląda, chociaż obawiałam się tych ponurych kolorów (takie przygnębiające według mnie). Chociaż synkowi w ogóle to nie przeszkadza. W prosty sposób przekazane dzieciom, dlaczego warto dbać o ząbki i na mojego to działa :-)

Urzekł mnie zarówno temat, jak i oprawa graficzna – proste rysunki wykonane świetną kreską, ręcznie pisany tekst, kolorystyka, tła… Po prostu książka idealna. I niezwykle wartościowa pod względem przekazu edukacyjnego. Opowieść Lukrecji uczy dzieci dbania o higienę zębów poprzez humor, wzbudzanie ciekawości, uruchamianie wyobraźni oraz mówienie przez bohaterkę o...

Świetna. Pod pretekstem śmiesznych sytuacji i ilustracji przemyca ważne informacje dotyczące dbania o zęby. Dzieciom bardzo się podoba.

Dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi, tata Krzysia ma zęby łaciate jak krówka, a pani sklepowa ma dziurawe zęby jak szwajcarski ser? Na te i inne nurtujące dziecko zazębiste pytania odpowie mama Lukrecji.

Jeśli chcecie przemycić wartościowe informacje na temat zębów i ich pielęgnacji, sięgnijcie po tę książkę. Co służy zębom, jakie przekąski wybierać, jak często myć...

2050

Projekt zrealizowany dzięki finansowaniu społecznościowemu na Polakpotrafi.pl
Ciekawa i ważna pozycja poruszająca problematykę higieny jamy ustnej, a skierowana do najmłodszych czytelników. Bardzo fajne ilustracje i sympatyczna treść. Mimo pewnych drobnych błędów stylistycznych, książka robi dobre wrażenie i zachęca dzieci do dbania o ząbki (a to przecież najważniejsze).

• Dla dzieci
  • Chcę w prezencie
  • Dla jacoba
  • Dzieci 4+
  • Czytam dzieciom
  • Moja biblioteczka
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?