David Kanchelli

Wydawnictwo: Sic!

Akcja powieści toczy się w niedalekiej przyszłości, w scenerii afrykańskiej. David Kanchelli, uznany dyplomata w służbie Unii , powraca z misji na terytorium Ligi jako człowiek zbuntowany przeciwko politycznemu kierownictwu swego kraju. Czeka go proces o zdradę stanu. Jego brat Efraim jako prezydent Unii bez trudu mógłby go ułaskawić. Na podjęcie decyzji ma jedną noc. Ważąc racje, studiuje akta procesowe i dzienniki podróży Davida. Roes konstruuje państwo, w którym zapanowała chrześcijańska demokracja, którego stolica nosi nazwę Corpus Christi i które jednocześnie ledwie skrywa swą despotyczną naturę, wprowadzając prohibicję, dyskryminację, przymus pracy i jedność wiary. W Lidze z kolei panują chaos i nędza scheda po dawnych kolonizatorach, utrwalana przez multinarodowe unijne korporacje. Szczególne uznanie krytyki wzbudził język powieści Roesa, a także nowoczesne ujęcie problematyki tożsamości kulturowej, narodowej, seksualnej i płciowej.

Magnolia | 2015-09-12
Przeczytana: 02 lutego 2015