Marysia piecze ciasto

Cykl: Misia Marysia
Wydawnictwo: Debit
6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ania_i_Aniela

Dobrze znana dzieciom rezolutna dziewczynka wkracza do akcji tym razem w… kuchni. Babcia i dziadek zapowiedzieli się z wizytą. Jak im sprawić miłą niespodziankę? Misia Marysia upiecze dla nich ciasto. Sama! Czy się uda? Kto posprząta bałagan w kuchni? I jak będzie smakował poczęstunek? Mali czytelnicy na pewno wysłuchają całej opowieści z zapartym tchem.

źródło opisu: http://wydawnictwo-debit.pl/offer,list,917,marysia_piecze_ciasto.html

źródło okładki: http://wydawnictwo-debit.pl/offer,list,917,marysia_piecze_ciasto.html

leśna | 2018-04-22
Przeczytana: 03 maja 2017

Czego oczekuję od książek dla dzieci?
Rozrywki dla tychże? Oczywiście.
Wzbudzenia w nich zainteresowania literaturą? No ba.
Nauki o obowiązujących powszechnie normach, etyce,zasadach społecznego współegzystowania? Pewnie, że tak.
Dlatego tak irytujące jest dla mnie, dorosłej, jako wyczytującej te szeregi liter dla dziatwy maszyny pozostawianie odłogiem kwestii np. sprzątania po sobie, wyżerania drobin z uroczyście przyrządzonych dla gości dań itp.
'Misia Marysia' to zaiste (na ogół) urocza seria.
Niemniej, chomika Gryzka najchętniej utłukłabym wałkiem do ciasta, niemrawą mamusię Marysi zaś równie często chętnie bym uściskała.
Kombinerkami.